FONDURI EUROPENE

Chestiuni specifice programului SAGA PS
Mesaj
Autor
padeanum
Mesaje: 4
Membru din: Mar Dec 30, 2008 12:00 am

FONDURI EUROPENE

#1 Mesaj de padeanum »

UN I.I. CU FONDURI EUPENE CU CODUL CAEN 0150 ESTE OBLIGATORIU SA TINA RAPORT DSE GESTIUNE?

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25987
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: FONDURI EUROPENE

#2 Mesaj de tomac »

1. Atenție la secțiunea în care postați. SAGA B este un topic dedicat programului de contabilitate pentru bugetari, instituții publice.
2. Nu mai postați mesaje scrise cu majuscule. Eu și cei mai mulți dintre colegii de pe acest forum înțelegem și dacă scrieți cu caractere normale.
3. În cadrul evidenței în partidă simplă nu există un astfel de document: Raport de gestiune. De altfel el nu este reglementat de nicio normă contabilă din această țară. Se ține mai mult în virtutea inerției, din considerente inexplicabile, iar insistența cu care îl cer finanțele este total nejustificată. Dar și de ținut se ține, chiar dacă din inerție, din obișnuință, doar în cazul evidenței mărfurilor în comerțul cu amănuntul.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

stoleriuc4
Mesaje: 19
Membru din: Mie Mai 11, 2011 11:21 am

Re: FONDURI EUROPENE

#3 Mesaj de stoleriuc4 »

Granturi SEE ?

Stie cineva instructiuni specifice despre contabilitatea acestor fonduri ?Eu nu am gasit nici la Finante nici la Min.Fondurilor Europene

stoleriuc4
Mesaje: 19
Membru din: Mie Mai 11, 2011 11:21 am

Re: FONDURI EUROPENE

#4 Mesaj de stoleriuc4 »

Am gasit.Poate mai sunt si alti colegi interesati:Regulamentul UE nr.549 din 29 mai 2013,privind Sistemul european de conturi naționale și regionale din Uniunea Europeană(Text cu relevanță pentru SEE) :D

Scrie răspuns