Ajutor pentru instalarea DUKIntegrator

Chestiuni specifice programului SAGA PS
Mesaj
Autor
butnaruc323
Mesaje: 253
Membru din: Mie Mar 19, 2008 12:00 am

Re: Ajutor pentru instalarea DUKIntegrator

#16 Mesaj de butnaruc323 »

buna ziua,
erorile care imi apareau la validare s-au rezolvat mergand la furnizorul de casa de marcat si a redescarcat pe stik , am mers cu laptopul si cand am deschis si am dat validare la decl a4200 a validat imediat ,
daca cineva mai intampina problema si sa nu inebuneasca incercand sa inteleaga unde a gresit
o zi cu spor

gordesm495
Mesaje: 67
Membru din: Lun Dec 17, 2012 10:32 am

Re: Ajutor pentru instalarea DUKIntegrator

#17 Mesaj de gordesm495 »

Bună ziua,
Sunt în situația în care nu pot deschide dukintegragtor, am descarcat programul, am descarcat java iar cand vreau sa deschid dukintegrator acesta este doar arhivat si am doar varianta de vizualizare a arhivei programului.
conform grilei de ajutor ar trebuii „Pentru a lansa programul, dati dublu-click pe fisierul DUKIntegrator.jar.
In cazul in care se inceraca deschiderea fisierului cu un alt program (de exemplu o aplicatie de arhivare) va trebui sa setati in Windows ca fierele cu extensia .jar sa se deschida cu java.exe (care se gaseste la o cale de forma c:/Program File/ Java/bin/java.exe)„ și nu știu cum să fac asta mă puteți ajuta!
Mulțumesc!

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Ajutor pentru instalarea DUKIntegrator

#18 Mesaj de tomac »

Asociați fișierele JAR cu JAVA.
Căutați pe forum sau pe blog cum se face asta. Din click dreapta pe DUKIntegrator.jar și alegând proprietăți apoi schimbând tipul de program, care apare asociat la "deschidere cu", pentru extensia respectivă din WinRAR sau ce arhivator folosiți în JAVA.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

aurel211252
Mesaje: 964
Membru din: Mar Apr 19, 2011 12:00 am

Re: Ajutor pentru instalarea DUKIntegrator

#19 Mesaj de aurel211252 »

Buna .Am o mica mare problema.Nu pot deschide DUKIntegrator si imi apare urmatorul mesaj:"org.xml.sax.SAXParseException;line Number:1;columnNumber:236;The element type"br"must be terminated by the marching end tag"<br>" "Am descarcat free programul Saga PS (sa descarc varianta Free intr-o alta locatie) si am observat ca nu descarca complet programul Saga PS 289.Am sters si redescarcat Java si tot nu i-am dat de capat.Rugamintea mea ar fi :daca cineva a patit asa ceva sa ma ajute.Multumesc... :( .Am salvat ,ca noroc BD pe un stick,ca de obicei...
Ajuta-ti aproapele,pentru a fi laudat,iertat si fericit...

gheorghei642
Mesaje: 701
Membru din: Lun Mai 10, 2010 12:00 am

Re: Ajutor pentru instalarea DUKIntegrator

#20 Mesaj de gheorghei642 »

Dați click dreapta pe DUKIntegrator.jar
Alegeți din meniul contextual "Proprietăți"
La deschidere cu.. apăsați "Modificare" și alegeți Java. Confirmați mesajele și dați Aplică și Ok.

aurel211252
Mesaje: 964
Membru din: Mar Apr 19, 2011 12:00 am

Re: Ajutor pentru instalarea DUKIntegrator

#21 Mesaj de aurel211252 »

Buna.Multumesc gheorghei642.Am urmat pasii,insa am vazut ca este "Java(TM)Platform SE binary"si"WinRAR archiver".Era bifat prima varianta"Java...",dar am dat ok si tot persista eroarea...
Ajuta-ti aproapele,pentru a fi laudat,iertat si fericit...

aurel211252
Mesaje: 964
Membru din: Mar Apr 19, 2011 12:00 am

Re: Ajutor pentru instalarea DUKIntegrator

#22 Mesaj de aurel211252 »

Salut.Ieri am luat legatura cu cei de la Saga si mi-au dat urmatorul raspuns cu privire la DUKIntegrator"Buna seara,Intrebati la ANAF. Si noi primim aceeasi eroare.Cu stima,Mihai Popescu IT&C Manager."









IT&C Manager
Ajuta-ti aproapele,pentru a fi laudat,iertat si fericit...

aurel211252
Mesaje: 964
Membru din: Mar Apr 19, 2011 12:00 am

Re: Ajutor pentru instalarea DUKIntegrator

#23 Mesaj de aurel211252 »

Salut.S-a remediat problema de la ANAF cu privire la DUKIntegrator.Merge...
Ajuta-ti aproapele,pentru a fi laudat,iertat si fericit...

Scrie răspuns