Meniul " Operatii casa de marcat"

Chestiuni specifice extensiilor PubLine si MarketLine
Mesaj
Autor
schiopua410
Mesaje: 119
Membru din: Mie Iul 21, 2010 12:00 am
Localitate: Petrosani

Meniul " Operatii casa de marcat"

#1 Mesaj de schiopua410 »

Buna ziua
S-ar putea introduce o noua rubrica in acest meniu: "Bani in casa", adica astfel sa se citeasca suma din casa, inclusiv sumele depuse / retrase manual?
Un fel de raport X fara tiparire...
Cred ca aceste case permit acest lucru (Eu am datecs DP25).

peticag83
Mesaje: 6
Membru din: Vin Apr 22, 2016 11:26 am

Re: Meniul " Operatii casa de marcat"

#2 Mesaj de peticag83 »

Bună ziua, la ultimul upgrade Publine nu mai pot emite bonuri fiscale. Am o casă Eltrade, încă o aștept pe cea nouă. Eroarea este 'Bonul nu a fost tipărit. Alegeți calea către fișierului de interfață', acolo nu vrea un folder ci un fișier, înainte era C:\TEMP\. Vreo idee? E cam...rău!

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Meniul " Operatii casa de marcat"

#3 Mesaj de balazse »

Si eu am actualizat ieri MarketLine si s-a modificat calea, dar nu au fost probleme, ii drept ca a fost pentru alt tip de aparat.
Cel mai bine noteaza calea de acum, dupa care incearca sa setezi calea veche, adica cel anterior actualizarii.
De altfel, verifica daca la setarile pentru casa de marcat sunt setate corect casutele.

peticag83
Mesaje: 6
Membru din: Vin Apr 22, 2016 11:26 am

Re: Meniul " Operatii casa de marcat"

#4 Mesaj de peticag83 »

Multumesc ,am incercat, dar nu merge. Vad ca salveaza bonurile in dir System acum, am incercat si asa, dar nu ma lasa, acolo vrea un nume de fisier, nu te lasa sa alegi un director (ca in versiunile precedente) si nu stiu care este, daca este, fisierul unde publine/saga scrie si driverul citeste si printeaza, cred ca asa ar trebui sa mearga. Ma refer la case Eltrade cu driverul ECR...care inca ar trebui sa functioneze pana reusim sa implementam casa cu card si net. :oops:
Nu pot scoate bonuri...tra la la la la :shock:
Prefer sa nu fiu aici, dar ca sa nu mai fiu, trebuie sa fiu !

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Meniul " Operatii casa de marcat"

#5 Mesaj de balazse »

Verifica daca pe calea care a aparut dupa ultima actualizare ai drepturi depline.
Vezi sa ai ultima versiune, adica 9181 (02.11.2018), poate s-a remediat problema.

Scrie răspuns