probleme casa de marcat

Chestiuni specifice extensiilor PubLine si MarketLine
Mesaj
Autor
kozmaa330
Mesaje: 3
Membru din: Mie Noi 27, 2019 2:32 pm

probleme casa de marcat

#1 Mesaj de kozmaa330 »

Buna ziua! Oare ma poate ajuta cineva? Luni 06.01. o sa am deschiderea si nu pot sa scot bonuri fiscale. Lucrez in Publine si folosesc Fiscalnet. Ma poate ajuta cineva? Se tipareste bonul cu detaliile firmei, dar nu merge mai departe si la Fiscnalnet imi da eroarea : Datesc cod eroare 10512. Va rog sa ma ajutati!!

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: probleme casa de marcat

#2 Mesaj de balazse »

Cred ca cel mai bine ar fi sa contactezi direct distribuitorul.
De altfel, ai setat corect PubLine ("administrare" -> "configurare program" -> "casa de marcat"; precum este configurat casa de marcat ca si imprimanta fiscala)?
Sa ne zici si noua ce raspuns ai primit.

kozmaa330
Mesaje: 3
Membru din: Mie Noi 27, 2019 2:32 pm

Re: probleme casa de marcat

#3 Mesaj de kozmaa330 »

Da, am facut toate setarile pentru casa de marcat. Cred ca problema vine din setarile indicelor TVA in Publine, firma fiind neplatitoare de TVA. Nu ma lasa sa scot cotele de TVA.

Am incercat sa vorbesc cu distribuitorul, dar de luni incepi si ei. De un an astept deschiderea firmei, daca este cineva care m-ar putea ajuta, va rog tare mult!

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: probleme casa de marcat

#4 Mesaj de balazse »

Nici nu trebuie sa scoti cotele de TVA, ci sa le setezi corect, chiar daca esti neplatitor de TVA casa de marcat are setat indici si la fel trebuie sa le setezi si tu, adica daca toate sunt cu zero, atunci la fel le setezi si tu (cu zero).

hucecd
Mesaje: 224
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Tg Jiu

Re: probleme casa de marcat

#5 Mesaj de hucecd »

Te putem ajuta.

kozmaa330
Mesaje: 3
Membru din: Mie Noi 27, 2019 2:32 pm

Re: probleme casa de marcat

#6 Mesaj de kozmaa330 »

Multumesc, intr-un final am achizitionat friverul Fisco si am reusit sa scot bonurile. Nu mi-am dat seama inca ce a fost problema, dar macar s-a rezolvat.

Scrie răspuns