facturi prin FGO

Despre servicul gratuit de facturare online FGO
Mesaj
Autor
popescul564
Mesaje: 16
Membru din: Lun Dec 10, 2012 8:00 am

facturi prin FGO

#1 Mesaj de popescul564 »

Daca in actualul cont am doua firme si doresc ca sa existe la fiecare firma inca doi utilizatori care sa factureze, exceptand persoana mea,eu facturez din programul Saga, inseamna ca trebuie sa platesc 200 lei in total . Cum se face apoi importul facturilor emise de ceilalti utilizatori .Cum se noteaza facturile emise de ceilalti utilizatori ca sa nu existe pericol de suprapunere, incurcare, etc . In programul FGO baza de date cu clientii, articolele sunt preluate si facturarea se face la fel ca in Saga ?

filipv1
Mesaje: 33
Membru din: Mar Ian 03, 2017 12:16 am

Re: facturi prin FGO

#2 Mesaj de filipv1 »

Abonamentul premium este platit la nivel de companie care emite facturi. Il platiti doar daca aveti nevoie de mai multi utilizatori care sa emita facturi, mai multe modele de factura, facturare recurenta sau alte functionalitati specifice FGO Premium.
Nu conteaza cati utilizatori aveti pe FGO Premium - toate facturile emise de oricare (cu exceptia celor draft) se duc in SAGA, in momentul in care contabilul apasa butonul/linkul FGO din programul SAGA.
Indiferent cati utilizatori aveti, sistemul FGO stie sa dea numere de factura in ordine crescatoare, care nu se suprapun; aveti si mesaje de informare in acest sens chiar daca numerele sunt trecute manual de catre utilizatori.
La sincronizarea initiala, listele cu articole si clienti sunt transmise din SAGA in FGO, ulterior transferul se face doar in sensul FGO -> SAGA.

Scrie răspuns