Abonament nou

Mesaj
Autor
nadasand
Mesaje: 15
Membru din: Joi Ian 01, 1970 2:00 am

Abonament nou

#1 Mesaj de nadasand »

As dori cat se poate de urgent sa ma informati daca doriti care ar fi pretul unui nou abonament saga versiune integrata daca detin 3 abonamente SAGA C si 1 abonament SAGA versiune integrata, deoarece detin un nou calculator. Multumesc.

Avatar utilizator
munteanud411
Mesaje: 845
Membru din: Mar Aug 22, 2006 12:00 am
Localitate: CONSTANTA
Contact:

#2 Mesaj de munteanud411 »

trimiteti mai degraba un e-mail la SAGA in care sa precizati mai explicit modul de folosire a programelor pe care le aveti deja . si ce intentionati sa faceti in continuare :- prelungiri de contract, completarea unui program deja existent etc.
Daca e pur si simplu vorba de achizitionarea unui calculator nou si renuntarea la cel vechi, salvati-va bazele de date si cautati pe Forum referirile la HDD nou
Dan-
http://schimbativiata.webs.com/

nadasand
Mesaje: 15
Membru din: Joi Ian 01, 1970 2:00 am

#3 Mesaj de nadasand »

Poate nu sunt destul de explicita. Am o soc com profil contabilitate si administratie. Detin in prezent 5 calculatoare, dintre care unul nou si as dori sa-mi instalez pe calculatorul nou un program saga integrat. M-ar interesa, avand in vedere ca am mai multe abonamente, daca am posibilitate de reducere la achizitionarea unui nou abonament. Multumesc.

Avatar utilizator
munteanud411
Mesaje: 845
Membru din: Mar Aug 22, 2006 12:00 am
Localitate: CONSTANTA
Contact:

#4 Mesaj de munteanud411 »

Deci tot e-mail-ul ramine solutia.
Ma nedumireste totusi o chestie : SAGA e un program "multi-societate". Nu te-ai putea descurca cu ce ai?
Nu e obligatoriu sa imi raspunzi
Dan-
http://schimbativiata.webs.com/

Avatar utilizator
marinescur
Mesaje: 1
Membru din: Joi Dec 14, 2006 1:00 am

#5 Mesaj de marinescur »

De ce nu lucrati in retea? Pe versiunea integrata? Si nu sunteti nevoita sa cumparati inca o licenta. Asta doar daca nu le aveti in locatii diferite...

nicolaem835
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Abonament nou

#6 Mesaj de nicolaem835 »

Nadasand-te rog scuza-ma ca am intrat peste tine dar nu stiu cum sa fac!
Va rog sa ma ajutati !Cum pot sa rezolv urmatoarea problema ? Am 2 calculatoarea in locatii diferite ,pe fiecare calculator,am instalat programul saga cu abonamet,numai ca pe unul din ele se lucreaza contabilitatea primara iar pe celalalt restul.Cum fac sa aduc datele din primul calculator pe al doilea?Ma ajuta va rog cineva?Multumesc!

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25861
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

#7 Mesaj de tomac »

Prin export de la punctul de lucru unde se culeg datele primare și importul acestora acolo unde se face restul.
Operațiunile se efectuează prin ecranele specializate din meniul Diverse.
Citiți helpul asociat acestor ecrane.
Efectuați o salvare de siguranță a datelor înainte de import.
Citiți în help și pe forum diferența dintre import/export și salvare/restaurare și detalii legate de importul datelor.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Scrie răspuns