manual de utilizare

Detalii despre modul de utilizare al site-ului

Vi se pare buna propunerea?

Da
27
90%
Nu
2
7%
Nu stiu
1
3%
 
Voturi totale: 30

Mesaj
Autor
Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24127
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

manual de utilizare

#1 Mesaj de balazse »

Poate ca nu postez unde trebuie, dar daca nu este bine ii rog pe moderatori sa treaca topicul unde cred ei ca ar fi cel mai corect.
As dori sa fac o sugestie in ceea ce priveste introducerea in cadrul forumului manualul de utilizare.
Astfel daca apar intrebari care au un raspuns in manualul de utilizare am putea sa le dam direct link-ul la acel topic din manualul de utilizare unde se poate gasi raspunsul.
Ultima oară modificat Lun Oct 31, 2011 3:10 pm de către balazse, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
fagarasa176
Mesaje: 8241
Membru din: Mar Ian 12, 2010 12:00 am
Localitate: ..la mare...la soare
Contact:

Re: manual de utilizare

#2 Mesaj de fagarasa176 »

Mi se pare util... :wink: nu mai stau sa dau copy/paste din manualul de utilizare
Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj!

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8224
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: manual de utilizare

#3 Mesaj de herganiec »

ar fi bine sa le poti da "mură în gură" link-ul unde să citescă la cei care nu au răsfoit manualul înainte de a întreba pe forum. :roll:
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

eugen01
Mesaje: 7020
Membru din: Mar Sep 02, 2008 12:00 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: manual de utilizare

#4 Mesaj de eugen01 »

Ok... i'm in!! :wink:

ciobanum147
Mesaje: 834
Membru din: Joi Feb 19, 2009 12:00 am

Re: manual de utilizare

#5 Mesaj de ciobanum147 »

Buna,stiu ca am citit pe forum mai demult ceva asemanator dar nu mai gasesc.,problema este ca nu mi se mai deschide manualul dupa ce am transferat programul saga pe alt calculator puteti sa ma ajutati ?

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24127
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: manual de utilizare

#6 Mesaj de balazse »

Descarca si instaleaza versiunea free a programului. Daca transferi programul pe alt calculator trebuie efectuat acest lucru, asta daca pe acel calculator ai abonament.
O alta posibilitate ar fi sa mergi in folderul "SAGA C.3.0" unde sa ai fisierul "HelpSC.chm".

ciobanum147
Mesaje: 834
Membru din: Joi Feb 19, 2009 12:00 am

Re: manual de utilizare

#7 Mesaj de ciobanum147 »

Multumesc am rezolvat prin fisierul help, :)

Scrie răspuns