Actualizare program

Detalii despre modul de utilizare al site-ului
Mesaj
Autor
chism
Mesaje: 19
Membru din: Vin Mar 16, 2012 4:44 pm

Actualizare program

#1 Mesaj de chism »

Buna ziua,
Doresc sa actualizez programul.
Am mers la actualizare automata, dau yes sa descarce si sa instaleze versiunea, apoi imi apare ca fisierul a fost descarcat, dau yes pentru declansarea procedurii de actualizare, si pauza, nu-mi mai apare nimic.
De ce, ce trebuie sa fac?
Multumesc.

ligai
Mesaje: 100
Membru din: Mar Iul 07, 2009 12:00 am

Re: Actualizare program

#2 Mesaj de ligai »

Aveti grija inainte de toate sa faceti copie de siguranta. Si la mine da erori, nu merge. Mai asteptam, data trecuta am reincercat dupa cateva zile si a mers.

tobosv790
Mesaje: 2460
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: Actualizare program

#3 Mesaj de tobosv790 »

E posibil sa se gandeasca calculatorul mai mult.Si la mine dureaza cateva minute. Daca tot nu merge, dupa ce faceti o copie de siguranta, incercati sa instalati versiunea gratuita peste ce aveti. Eu procedez si asa uneori.

stroescud
Mesaje: 790
Membru din: Joi Feb 02, 2012 12:04 pm
Localitate: Sinaia

Re: Actualizare program

#4 Mesaj de stroescud »

Si la mine actualizarea automata dadea rateuri.
Descarc actualizarea in PC si de acolo ii fac instalarea si nu mai sunt rateuri.
Din cauza conexiunii la internet pot apare pachete lipsa si de aici eroare la actualizare automata.
Nu uitati sa faceti intotdeuna salvarea de date pe HDD, intr-un fisier anume (dar nu pe partitia "C"), sau direct pe un suport extern.
Chiar si aplicatia "SAGA" o am instalata pe partitia secundara, nu pe "C".
C, de regula este partitia unde se instaleaza Sistemul de Operare, care de regula se mai "buseste", asa ca am si aplicatia pe alta partitie si salvarile de date pe alta partitie, de pe care din timp in timp le trec pe un HDD extern.

Scrie răspuns