verificare stare declaratii

Mesaj
Autor
belibouc436
Mesaje: 395
Membru din: Mar Iul 11, 2006 12:00 am

Re: verificare stare declaratii

#16 Mesaj de belibouc436 »

Va multumesc mult ca m-ati ajutat, am reusit pana la urma, dar problema era de cu totul alta natura, si va rog sa nu radeti de mine, dar asta este: oboseala si neatentia isi spun cuvantul: eu trimiteam corect declaratia dar uitam un "mic amanunt": sa o semnez!!! Adica asa cum era din Saga o expediam la finante si logic ca fiind anonima, probabil nici nu o inregistrau ca pe o declaratie. Am semnat-o, am trimis-o si in 5 minute am listat recipisa ca este corecta. Imi era cam jena sa va spun dar poate mai sunt si altii care se chinuie ca mine, si-i scutesc in acest fel de neplaceri. O seara buna!

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8222
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: verificare stare declaratii

#17 Mesaj de herganiec »

tot e bine ca ti-ai dat seama. Si ... sa nu uitam si noi :)
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

ciuread
Mesaje: 58
Membru din: Joi Ian 17, 2008 12:00 am

Re: verificare stare declaratii

#18 Mesaj de ciuread »

pentru "belibouc 436"
Am patit cu 112 la fel; o transmit imi da numar de inregistrare si la verificarea de rigoare imi spune ca nu am depus decl.112 (sic)
Ma apuc si o transmit din nou - ca nu am depus-o nu?- si la verificare imi da eroare: mai aveti o declaratie depusa pt. luna 03.... Sun la dir. finante, ma amana cu raspunsul o zi si ....in final imi spune ca am delaratia initiala, ca nu a mers serverul si ca numarul obtinut initial nu este de fapt cel real si imi da un alt numar repartizat de calculator.Dar acel numar care il au cei de la finante pt. decl.112 nu poate fi vizionat ....din motive tehnice !!!! Te doare capul!!
Va sugerez sa -i contactati pe cei de la finante-preluare declaratii sa va lamureasca cum sta chestiunea.
Bafta

popescui30
Mesaje: 14
Membru din: Vin Iun 12, 2009 12:00 am

Re: verificare stare declaratii

#19 Mesaj de popescui30 »

Am transmis on line D112, D300 si nu e prima data, transmit on line de 3 luni. La verificare stare declaratii pentru D300 nu apar prelucrate(nu apare niciun mesaj in afara de continutul standard al mesajului la transmitere, cum ca s-a inregistrat o declaratie tip300, cu nr, etc. ) pentru niciunul din CUI urile transmise. Si le-am transmis de pe data de 07.08. Am transmis mail la admin.portal, problema e ca daca imi raspund dupa o saptamana nu ma ajuta cu nimic pentru ca sambata plec din tara. Si parca nu as vrea sa car si laptopul dupa mine. Ma poate ajuta cineva cu o sugestie?

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: verificare stare declaratii

#20 Mesaj de balazse »

Ai un pic de rabdare. Mai verifica si in zilele astea, in mod normal ar trebui sa apara.

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: verificare stare declaratii

#21 Mesaj de septimiuv »

eu astept o declaratie sa fie validata de pe 22 :lol:

popescui30
Mesaje: 14
Membru din: Vin Iun 12, 2009 12:00 am

Re: verificare stare declaratii

#22 Mesaj de popescui30 »

Pai am inteles ca daca nu apare ca a fost prelucrata trebuie transmisa din nou si data care se ia in consideratie e data prelucrarii si atunci ce faci cu termenul de 25

apetrem
Mesaje: 2852
Membru din: Mar Noi 15, 2011 12:00 am
Localitate: Brasov

Re: verificare stare declaratii

#23 Mesaj de apetrem »

De unde ai inteles chestia asta?
Marian Apetre

marianam
Mesaje: 1
Membru din: Joi Oct 06, 2011 12:00 am

Re: verificare stare declaratii

#24 Mesaj de marianam »

ciuread scrie:Am transmis decl. 100 si 300 si nu am scos "recipisele" la acel moment.
Incerc de 4-5 zile sa intru pe pagina de vizualizare a starii declaratiilor. Imposibil !!
Dau ANAf, sus in dreapta, in banda, dau click pe "cheita" , imi cere sa prezint certificat, prezint, imi cere parola de la certif. digital o dau si .......invariabil, scris in culoare rosie : "Incercarea de autentif. a esuat. PENTRU A ACCESA ACEASTA PAGINA AVETI NEVOIE DE CERTIFFICAT DIGITAL " !!!!!
Am sunat la directia finantelor publice si nici macar cei de la compartimentul IT nu mi-au dat un raspuns.
Aceasta pagina am reusit sa o accesez ultima oara in 05.04.2011.
Are cineva idee de cauze si/sau solutii ?
s-au modificat multe de atunci.recipisele se pot scoate ij maxim 60 de zile ,nu le tin mai mult acolo.DACA AVETI CERTIFICAT intrati pe dosarul fiscal si scoateti de acolo nr.de depunere

cotanc
Mesaje: 66
Membru din: Joi Ian 05, 2006 12:00 am

Re: verificare stare declaratii

#25 Mesaj de cotanc »

buna ziua
daca imi apare mesajul ca *declaratia depusa are erori de validare* iar in recipisa apar cateva erori,aceasta declaratie a fost inregistrata?

roncovf
Mesaje: 1193
Membru din: Joi Ian 26, 2012 1:44 pm

Re: verificare stare declaratii

#26 Mesaj de roncovf »

nu

Avatar utilizator
fagarasa176
Mesaje: 8241
Membru din: Mar Ian 12, 2010 12:00 am
Localitate: ..la mare...la soare
Contact:

Re: verificare stare declaratii

#27 Mesaj de fagarasa176 »

Cand primesti erori de validare inseamna ca e nedepusa....
La atentionari se depune
Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj!

Scrie răspuns