probleme la listare

Mesaj
Autor
antocher
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

probleme la listare

#1 Mesaj de antocher »

Folosesc programul Saga de ceva timp si n-am avut nici un fel de probleme, insa acum ma intampin de o problema banala, dar pe care nu stiu s-o rezolv. La listarea declaratiilor lunare, anexa 2 aferenta somajului nu mi-o recunoaste imprimanta desi am facut toate setarile posibile. Unde e greseala? Am o imprimanta HP deskjet 845c. Mentionez ca celelalte declaratii ies corect.
va multumesc!

rubensm
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: probleme la listare

#2 Mesaj de rubensm »

Si eu am acelasi model de imprimanta. Cand dai tiparire pe Anexa 2 se deschide un ecran unde iti apare imprimanta selectata implicit. S-ar putea acolo sa trebuiasca sa modifici manual.Ai cumva instalate mai multe imprimante in calculator?

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

#3 Mesaj de tomac »

În unele cazuri programul listează la imprimanta setată ca fiind implicită în sistem chiar dacă utilizatorul alege o altă imprimantă decât cea implicită (de ex.la registrul de evidenţă fiscală). Este un bug minor al programului. Pentru a-l rezolva setează imprimanta implicită cea pe care listezi efectiv.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

iliec513
Mesaje: 3
Membru din: Lun Oct 07, 2013 1:44 pm

Re: probleme la listare

#4 Mesaj de iliec513 »

Buna ziua,
Ma intrebam daca pe ultima pagina a balantei se poate schimba "'intocmit"' cu administrator?

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: probleme la listare

#5 Mesaj de septimiuv »

Nu.

Scrie răspuns