TIPARIRE IN FORMAT PDF DE LA ITM TOATE CONTRACTELE IN CLAR

Mesaj
Autor
paturcai
Mesaje: 8076
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

TIPARIRE IN FORMAT PDF DE LA ITM TOATE CONTRACTELE IN CLAR

#1 Mesaj de paturcai »

Chiar daca sunteti reticenti in a adopta si alte programe care sa ne faca viata mai usoara am reusit (din greseala) sa tiparesc toate contractele active impreuna cu toate depunerile pe site-ul ITM.
In general cand tipaream, dadeam un "printscreen" si rezultatul (o imagine) o tipaream.
Dadeam la toate contractele active click pe semnul PLUS (+) si se insirau acolo modificarile sau se vedea numarul de contract putand proba faptul ca respectivul (respectivii) salariati sunt angajatii firmei respective.

Folosind programul (programul si/sau extensia de aici: http://forum.sagasoft.ro/viewtopic.php?f=6&t=30458) PrintFriendly, putem sa facem un fisier PDF care sa fie clar EXACT ca o foaie tiparita in care sa se vada TOATE COTRACTELE (si cele inchise).
Ce trebuie sa facem?
Dam click pe ultima depunere si ne va aparea o fereastra cu toate contractele de la ultima depunere.
Dam click pe semnul PLUS (+) in dreptul fiecarui salariat, apoi apasam extensia PrintFriendly. Fisierul rezultat va fi pe un fond ALBASTRU (nu stiu cum se scoate acel fond albastru, am incercat dar nu merge). Dam la tiparit, iar la imprimanta ALEGEM PDFcreator. Va rezulta un fisier care - in prima pagina (primele pagini) - va insira toate depunerile apoi TOT ISTORICUL privind contractele avute la fiecare salariat in parte.

Sper sa va folositi de acest lucru cu placere.
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

Scrie răspuns