Multumesc

Mesaj
Autor
paturcai
Mesaje: 8077
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Multumesc

#1 Mesaj de paturcai »

Nu as fi scris niciodata impotriva unui coleg de pe forum, dar parca este mult prea mult.
Am facut o pauza pentru ca acest coleg sa-si "decanteze umorile". (nu am mai scris o perioada lunga de timp)
Sincer ma bucur ca exista un astfel de om care "sterge" aiurea postari sau are raspunsuri de om aflat in suferinta. Ma bucur ca in multe situatii vaduveste alti colegi de lucruri importante. Imi pare sincer rau ca Administrator-ul forumului ii lasa aceasta sarcina acestui om care nu o data a fost obraznic cu foarte multi colegi de pe forum (intre sarcasm si obraznicie este o diferenta pe care el nu o face).
Multumesc celor care m-au citit si multumesc celor de la care am invatat scriind pe acest forum. Singurul om de la care nu am invatat nimic, dar absolut nimic, si care nu a avut niciodata o luare de pozitie in probleme de specialitate a fost acest domn.
Singura putere cu care a ramas: sa blocheze accesul pe forum a celor care nu-i sunt pe plac sau sa stearga postarile unora dintre noi.
Nu voi mai scrie niciodata pe forumul SAGA.
Numele colegului nostru: SeptimiuV.
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: Multumesc

#2 Mesaj de septimiuv »

:shock:

pomparaus
Mesaje: 4130
Membru din: Vin Iun 06, 2014 10:47 am

Re: Multumesc

#3 Mesaj de pomparaus »

Paturcai : nu cred ca iei decizia corecta de a nu mai scrie pe acest forum, practic tu te superi pe noi toti, daca nu mai scrii : eu astept in continuare sa citesc postarile tale.
Si eu am intract in conflict cu diversi colegi (involuntar) plecand de la lucruri banale legate strict de contabilitate s-a ajuns sa fiu jignita de un anumit "domn" intr-un mod grosolan si vulgar. Deci iti inteleg supararea, asa am gandit si eu atunci, sa nu mai scriu pe forum, dar am ajuns la concluzia ca nu e ok. Sunt multi care au nevoie de raspunsurile tale la intrebarile lor.

ungureanuc290
Mesaje: 20
Membru din: Mar Mai 27, 2008 12:00 am

Re: Multumesc

#4 Mesaj de ungureanuc290 »

Eu postez putin pe forum, dar urmaresc postarile.
Paturcai, comentariile tale m-au ajutat de multe ori. Am invatat, zic eu, sa selectez si sa urmaresc acei colegi de forum care consider eu ca merita.
"Sunt multi care au nevoie de raspunsurile tale la intrebarile lor" - si eu sunt de aceeasi parere

soarem196
Mesaje: 40
Membru din: Vin Dec 19, 2008 12:00 am

Re: Multumesc

#5 Mesaj de soarem196 »

@paturcai : E pacat sa iesiti doar pentru ca septimiuv este obraznic cu foarte multi utilizatori ai forumului (incepatori in contabilitate, novici in folosirea SAGA) si da raspunsuri in doi peri sau chiar la misto .. ignorati-l asa cum facem mai toti ... 99% din raspunsurile lui sunt "Da, Nu, Nu e bine etc." .. lasati-l sa "modereze" cum stie el ! Banuiesc ca este prieten apropiat al "Administratorului" pentru ca sigur nu pentru abilitatile lui de comunicare a fost pus moderator ... cred ca septimiuv este un bun profesionist (pe contabilitate, pe fiscalitate), dar nu stie cum sau nu vrea sa-si ajute colegii prinsi in diverse dileme profesionale ... e un mistocar cum ar spune bunica-miu ! .. hai sanatate !

Scrie răspuns