semnatura digitala pt.cod special de TVA

Mesaj
Autor
pomparaus
Mesaje: 4130
Membru din: Vin Iun 06, 2014 10:47 am

semnatura digitala pt.cod special de TVA

#1 Mesaj de pomparaus »

- Buna ziua,
Apelez la voi,cei care ma puteti ajuta, multumindu-va anticipat, in urmatoarea problema : am obtinut cod special de TVA pt.o firma care isi face reclama pe facebook si bineanteles ca trebuie sa depun D301+390 aferenta lunii decembrie. Stiu ca trebuie sa depun formularul 150 la Anaf pentru cel de-al doilea CUI al acestei firme.
Intrebarea mea este : trebuie sa folosesc aceeasi adresa de email in legatura cu ANAF-ul ca pt.primul CUI al acestei firme, sau imi trebuie alta adresa email (candva, daca a ramas valabil se impunea ca fiecare firma sa aiba alta adresa de email, ori in acest caz, ar trebui sa tratez firma ca pe o alta firma cu alt CUI, nu?).
Pot sa folosesc acelasi token pe care il am pentru aceasta firma si pentru CUI-ul de TVA?
Multumesc.

roncovf
Mesaje: 1193
Membru din: Joi Ian 26, 2012 1:44 pm

Re: semnatura digitala pt.cod special de TVA

#2 Mesaj de roncovf »

Eu folosesc același token pentru ambele coduri fiscale ale aceleiași societăți, iar adresa de email este una singură, cea de la semnatura electronică.

pomparaus
Mesaje: 4130
Membru din: Vin Iun 06, 2014 10:47 am

Re: semnatura digitala pt.cod special de TVA

#3 Mesaj de pomparaus »

Multumesc mult roncovf.

pomparaus
Mesaje: 4130
Membru din: Vin Iun 06, 2014 10:47 am

Re: semnatura digitala pt.cod special de TVA

#4 Mesaj de pomparaus »

roncovf : te rog mult, zi-mi ce trebuie facut pt.a putea folosi acelasi token pentru ambele coduri fiscale ale aceleaisi societati, pt.ca eu am depus formularul 150 pt.codul de tva obtinut pentru aceeasi firma si am primit urmatorul mesaj (aceeasi adresa de email pt.ambele CUI-uri al societatii): "eroare activare drepturi CIF.......La adresa de email.......este inregistrat alt certificat calificat.Dvs.vreti sa faceti operatii cu un certificat care nu este pe contul dvs.Cu stima MFP.".
Multumesc.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: semnatura digitala pt.cod special de TVA

#5 Mesaj de balazse »

Dupa parerea mea, cel mai bine ar fi sa faci o sesizare online la ANAF (asistenta tehnica servicii informatice) unde descrii exact problema.
Precis iti rezolva problema, sau cel putin iti ofera o solutie (intr-un timp destul de normal).
Sa ne zici si noua care a fost problema.

roncovf
Mesaje: 1193
Membru din: Joi Ian 26, 2012 1:44 pm

Re: semnatura digitala pt.cod special de TVA

#6 Mesaj de roncovf »

Sincer, nu-mi dau seama care sa fie problema. Eu am procedat cu cel de-al doilea cod fiscal ca si cand ar fi fost vorba de o noua societate si nu am avut probleme. Am reluat procedura pentru al doilea cod fiscal cu 150 si cu SPV si totul a fost in regula. Imi pare rau ca nu pot sa te ajut.

pomparaus
Mesaje: 4130
Membru din: Vin Iun 06, 2014 10:47 am

Re: semnatura digitala pt.cod special de TVA

#7 Mesaj de pomparaus »

Exact asa am procedat si eu, dar fara succes.
Voi vorbi azi cu cei de la Anaf si va voi spune ce am rezolvat.
Multumesc si o zi usoara!

Scrie răspuns