Mutare SAGA C conta pe alt PC

Mesaj
Autor
antonescus47
Mesaje: 26
Membru din: Lun Ian 06, 2014 10:07 pm

Mutare SAGA C conta pe alt PC

#1 Mesaj de antonescus47 »

Salut.
Am o problema cu PC-ul pe care este instalat programul (SAGA C conta) si nu mai pot sa bootez in Windows. Sunt nevoit sa schimb anumite componente din PC, si pentru o perioada scurta de timp pana rezolv ma vad nevoit sa mut programul pe alt PC. Am vazut video-ul legat de cum se procedeaza, dar am cateva nelamuriri, si anume:

1. Daca nu am apucat sa fac backup/arhivez baza de date inainte, si procedez cu ***COPY/PASTE la tot directorul ( + TEMP folder, ca in video https://www.youtube.com/watch?v=eEE4JRckkvk ) pe PC-ul nou si procedez precum in video respectiv, o sa mearga?

***Din pacate PC-ul vechi a cedat fara sa apuc sa fac backup/salvez/arhivez baza de date... si singura solutie pe care o am este sa scot hardisk-ul sa-l pun in alt PC ca sa pot copia intreg directorul "SAGA C.3.0" folderul "TEMP" si restul documentelor necesare.

2. Dupa o saptamana, sa zicem, dupa ce pun pe picioare PC-ul pe care a fost programul initial, pe care voi reinstala Windows-ul, pot sa procedez la fel ca la punctul 1 sa aduc programul/licenta inapoi (de pe PC temporar - pe PC vechi)? Adica nu exista un nr. limita de generat coduri de activare? (bineinteles, il voi dezactiva intai pe cel activat, etc.)

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Mutare SAGA C conta pe alt PC

#2 Mesaj de balazse »

1. Scuze, dar daca s-a creat acel tutorial, inseamna ca trebuie sa functioneze.
Daca nu crezi ca ar fi sigur, poti crea o copie suplimentara intr-un alt folder separat.
2. Din cate stiu exista o limita de doua transferuri in cadrul unei licente, dar daca au aparut probleme tehnice acest lucru trebuie sa clarifici direct cu echipa Saga, datele de contact le gasesti aici:
https://www.sagasoft.ro//contact.php
Referitor la intrebare, da, procedezi asa cum ai facut la pct.1.

Scrie răspuns