Plata facturilor direct din "Intrari"

Posteaza aici informatii despre erorile care ti-au aparut.
balazse

Re: Plata facturilor direct din "Intrari"

#16 Mesaj de balazse »

Eu sunt de parere, ca anumite setari ar trebui lasate in seama utilizatorilor, adica sa decida utilizatorul care varianta vrea sa il foloseasca.
Poate daca s-ar introduce o fila la "intretinere bd" sau la "configurare societati" unde s-ar putea seta acest tip de optiune.
Este posibil ca prin aceasta optiune le-ar fi mai greu echipei Saga, adica ar primii e-mail de la client ca nu functioneaza asta sau aia si ar depinde de modul cum a setat utilizatorul, dar si atunci consider ca ar fi optim pentru clienti.

Daca tot suntem la plata facturilor, ar fi optim daca s-ar gasii o solutie si pentru cei care utilizeaza mai multe serii de chitante, deoarece programul nu este utilizat doar de contabili, ci si de catre firma direct, iar modificarea manuala a seriei si numarului nu neaparat este o optiune viabila pentru utilizator.

ionescus420

#17 Mesaj de ionescus420 »

Nu stiu cine a solicitat aceasta schimbare, dar, mie personal, nu numai ca nu imi este de folos, dar ma si incurca.cred ca pentru majoritatea utilzatorilor, este un fapt ca avem atasate, la factura chitante, sau ma rog, chitanta de plata prin POS ( in contul 5125).dar faptul ca programul vede contul platii anterioare, mi se pare , asa cum am spus, enervant. cine inregistreaza platile din acest acest ecran aferente bancilor ? Nu este posibil sa revenim la forma anterioara ?

balazse

#18 Mesaj de balazse »

Cel mai bine trimite un e-mail echipei Saga, pe forum doar ne oferim parerea pro/contra (poate ar fi optim ofere programul o optiune pentru cei care doresc sau nu aceasta facilitate).
Sa ne zici si noua raspunsul.

roncovf

#19 Mesaj de roncovf »

Mie mi se pare foarte buna aceasta setare ca programul sa tina minte contul platii anterioare si chiar ma ajuta foarte mult.

ionescus420

#20 Mesaj de ionescus420 »

suntem cu totii diferiti. din fericire.

Scrie răspuns