intrare valuta

Posteaza aici informatii despre erorile care ti-au aparut.
Mesaj
Autor
stefi
Mesaje: 1148
Membru din: Mar Feb 10, 2015 9:42 am
Localitate: Tarnaveni

intrare valuta

#1 Mesaj de stefi »

Buna ziua!
Am o intrare valuta si in NC validata am suma 3.326.49lei, la fel in balanta si fisa cont. Singurul loc unde imi apare alta suma, de 3.326.52lei este sa situatie furnizori. Mentionez ca am sters o data intrarea, am reintrodu-o si tot degeaba, imi raman acolo 3 banuti orice as face. Aveti alt sfat, cum as putea face sa dispara cei 3 banuti, nu stiu de ce imi preia programul astfel. Inca am versiunea anterioara, nu am trecut la versiunea 458. Oare sa fie vreun bug?
Multumesc!

todaz
Mesaje: 509
Membru din: Mar Dec 23, 2014 12:52 pm

Re: intrare valuta

#2 Mesaj de todaz »

Incearca la situatia furnizorilor, mergi la ,,Facturi,,. si da-i verificare, reglare poate isi revine.

stefi
Mesaje: 1148
Membru din: Mar Feb 10, 2015 9:42 am
Localitate: Tarnaveni

Re: intrare valuta

#3 Mesaj de stefi »

Nu merge, am incercat, pt. ca e doar intrare, nu s-a efectuat nici o plata inca si nu am cu ce sa reglez, pur si simplu imi duce la sit.furnizori cu 3 banuti mai mult.

todaz
Mesaje: 509
Membru din: Mar Dec 23, 2014 12:52 pm

Re: intrare valuta

#4 Mesaj de todaz »

La inchidere luna nu ai efectuat inregistrari de diferenta curs?La sfarsitul lunii?

stefi
Mesaje: 1148
Membru din: Mar Feb 10, 2015 9:42 am
Localitate: Tarnaveni

Re: intrare valuta

#5 Mesaj de stefi »

Nu, factura e inregistrata pe septembrie si inca nu am dat calcul reevaluari la nimic.

stefi
Mesaje: 1148
Membru din: Mar Feb 10, 2015 9:42 am
Localitate: Tarnaveni

Re: intrare valuta

#6 Mesaj de stefi »

Am rezolvat-o inregistrand o a 2-a pozitie cu o cantitate mai mica si m-a lasat sa modific si la valoare, banutii care trebuia sa-i adun. In prima faza (am avut o inregistrare cu 775,84l motorina si un pret de 0.969e astfel ca trebuia sa iasa 3331.52 si inregistrand cu o pozitie aveam 3331.49lei valoare totala) nu m-a lasat sa adun banutii la valoare ca sa iasa 3331.52 dar inregistrand 5l la a 2-a pozitie am reusit sa modific valoarea si sa iasa corect. Nu stiu insa de ce am avut aceasta diferenta.
Multumesc!

Scrie răspuns