EORARE FATALA

Posteaza aici informatii despre erorile care ti-au aparut.
Încuiat
Mesaj
Autor
kulcsarl
Mesaje: 2
Membru din: Mar Ian 05, 2016 3:23 pm

EORARE FATALA

#1 Mesaj de kulcsarl »

buna zoia, cand deschid programul de pe un alt calculator in retea, si doresc sa introduc o adaugarae in ea: EORARE FATALA : EROARE LA PRELUAREA IDENTIFICATORULUI. trimiteti baza de date la furnizorul programului pentru identificare

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: EORARE FATALA

#2 Mesaj de ferenta »

Extras din manualul de utilizare al programului
Paşii pentru trimiterea bazei de date sunt:
1.Vă logaţi la adresa dvs de mail şi odată autentificaţi, compuneţi un mesaj nou
2.La adresa de mail a destinatarului completaţi [email protected]
3.La subiect "Baza de date cu erori - SAGA C"
4.În corpul mesajului datele de indentificare ca utilizator şi detalii despre problemele care v-au determinat să trimiteţi baza de date la depanat.
5.Apăsaţi butonul care vă permite ataşarea de fişiere şi selectaţi din locaţia în care se salvează datele (...\SAGA C.3.0\salv_bd\cod_firmă) de pe discul dumneavoastră arhiva creată.
6.După ce se termină procesul de ataşare a fişierelor, apăsaţi butonul de trimitere a mesajului.
ATENŢIE!
După trimiterea bazei de date la depanat vă recomandăm să nu mai operaţi date la societatea pentru care aţi solicitat depanarea datelor. Vă recomandăm aceasta datorită faptului că după depanare veţi primi o arhivă cu datele reparate pe care va trebui să o restauraţi şi toate operaţiile introduse în intervalul de timp cuprins între momentul trimiterii datelor la depanat şi primirea/restaurarea arhivei cu datele depanate se vor pierde irevocabil.
La primirea datelor depanate, pe mail, rămâne ca dumneavoastră să salvaţi arhiva primită într-o locatie şi să faceţi restaurarea (butonul Restaurare din alta locatie) , fie o salvaţi în folderul în care se găsesc salvările efectuate pentru societatea a cărui date au fost trimise la depanat şi să o restauraţi apelând la butonul Restaurare arhiva selectata.
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25996
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: EORARE FATALA

#3 Mesaj de tomac »

E posibil să nu aveți drepturi de scriere pe folderul unde e instalat programul. Unele persoane modifică la instalare calea de instalare punând programul în Program Files deși nimeni nu le spune asta. Dacă l-ați instalat în program files, mutați-l de acolo.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Încuiat