eroare TVA la incasare

Posteaza aici informatii despre erorile care ti-au aparut.
Încuiat
Mesaj
Autor
costind
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

eroare TVA la incasare

#1 Mesaj de costind »

Buna ziua,
La inceputul lunii august am observat ca atunci cand introduc facturi ale anumitor furnizori, programul ii bifeaza ca si cum ar fi cu TVA la incasare, desi nu sunt. Daca intru in ecranul "Furnizori" si dau verificare pe unul din acesti furnizori, iar apoi revin in ecranul de introducere al facturilor, factura este bagata corect, neaparand cu TVA la incasare.
Am sunat la dvs. si mi s-a spus sa reinstalez SAGA si apoi sa dau "Verificare toti furnizorii" in ecranul "Furnizori" , ceea ce am si facut. Am observat ca programul nu verifica anumiti furnizori, ii sare si banuiesc ca la unii dintre acesti furnizori apare eroarea. De cand am reinstalat programul si am verificat furnizorii, mi-a mai aparut aceasta eroare la doi furnizori.

popaa141
Mesaje: 36
Membru din: Mar Iul 01, 2008 12:00 am

Re: eroare TVA la incasare

#2 Mesaj de popaa141 »

Si la noi este aceeasi problema. Am asteptat ca poate se rezolva cu urmatoarea actualizare, insa nu s-a lansat nicio actualizare momentan.

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: eroare TVA la incasare

#3 Mesaj de tomac »

Refaceți actualizarea programului. Efectuați o verificare a furnizorilor în Fișiere- Furnizori.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Avatar utilizator
Administrator
Mesaje: 486
Membru din: Mar Mai 17, 2005 11:53 pm

Re: eroare TVA la incasare

#4 Mesaj de Administrator »

Verificarea integrala nu se realizeaza pentru tertii care au fost verificati deja in ultimele 7 zile.

Încuiat