stat salarii firma constructii

Posteaza aici informatii despre erorile care ti-au aparut.
Încuiat
Mesaj
Autor
solomonc455
Mesaje: 23
Membru din: Joi Feb 04, 2016 11:27 am

stat salarii firma constructii

#1 Mesaj de solomonc455 »

Buna ziua,

Am descarcat chiar de 2 ori varianta noua, dar tot apar urmatoarele neconcordante:
- in stat salarii, pe rubrica nou introdusa, CAM constructii, apare suma corecta, dar la tiparirea statului, scrie "contributii societate CAM=0
- am un cumul de functii, adica un salariat care are doua contracte, pentru 2 functii la aceeasi societate si nu beneficiaza de scutire CAS decat la una din functii? Nu mi se pare corect, intrucat omul lucreaza 8 ore la aceeasi societate, deci ar trebui sa beneficieze de reducere CAS. Mentionez ca salariul este de 1500 ptr fiecare contract.

olteanul930
Mesaje: 1
Membru din: Joi Feb 14, 2013 4:47 pm

Re: stat salarii firma constructii

#2 Mesaj de olteanul930 »

Buna ziua,

si mie mi se-ntampla acelasi lucru, in stat imi apare 0 la suma pentru contributii societate, in plus din formula reiese ca ar aplica procentul dinainte de OUG 114, in plus in configurare salarii, unde se bifeaza pentru regimul special de taxare pentru constructii, la cotele salariale imi apar salariile minime 2080 lei, respectiv 2350 lei, fata de 3000 cat era pana la ultima actualizare. Am refacut de 3 ori actualizarea si la fel imi arata.

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25947
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: stat salarii firma constructii

#3 Mesaj de tomac »

Refaceți actualizarea. Și dacă vă apar doar cele două minime e corect, nu e o problemă reală.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Încuiat