adeverinta acordare concediu ANEXA 7

Posteaza aici informatii despre erorile care ti-au aparut.
Încuiat
Mesaj
Autor
vranceam
Mesaje: 238
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: BOZOVICI

adeverinta acordare concediu ANEXA 7

#1 Mesaj de vranceam »

Draga Saga,

Pentru ca traim in Ro si sunt convinsa ca nu sunt singurul caz va anunt ca anexa 7 adica adeverinta de acordare Cm GENERATA de SAGA este respinsa la spitale a nu stiu cata oara,acum la Timisoara,pana acum am avut cazuri la Resita,ambele spitale judetene.Am zero zile concediu inregistrate si din aceasta cauza nu apare tabelul jos.Si pentru ca nu apare tabelul si nu scrie in colt dreapta ANEXA 7 cei mai multi o resping ca neconforma si o facem cu pix in pdf ul de pe net.Daca doriti sa ne ajutati cu adevarat cu adeverinta asta,nu puteti sa o faceti sa arate la fel adica identic chiar daca are 0 zile pentru ca personajele care primesc adeverinta o respiung din start,nu au capacitate de discernamant efectiv si astfel nu ne ajuta cu nimic formularul din SAGA.Oamenii bolnavi nu vor sa faca scandal desi da,ar avea dreptate dar nu ai cu cine...
Multumesc!

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: adeverinta acordare concediu ANEXA 7

#2 Mesaj de septimiuv »

Ce te faci dacă trebuie mai multe rânduri în tabel dar în model sunt mai puține? Mai respectă modelul?

vranceam
Mesaje: 238
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: BOZOVICI

Re: adeverinta acordare concediu ANEXA 7

#3 Mesaj de vranceam »

Una este numarul de randuri si alta este lipsa cu desavarsire a lui.Eu nu am de unde sa visez de ce maruntisuri se mai pot lua,au afisat pe usa formatul din lege si compara vizual dar totusi e atat de greu de adaugat in program,sunt sigura ca nu sunt singura care intampina astfel de situatii.Ultimul caz a fost o femeie care trebuia operata si nu a internat o din cauza asta si cica a pierdut si niste analize dar era umila fiindca totusi a acceptat tanti de la internari sa o trimit pe fax pe cea buna.Ma simt eu penibil in fata lor,pt ce?Pentru maruntisuri?

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: adeverinta acordare concediu ANEXA 7

#4 Mesaj de septimiuv »

Dacă pe ușă au formatul din lege și tu ai mai multe rânduri o să pățești la fel.

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: adeverinta acordare concediu ANEXA 7

#5 Mesaj de tomac »

Ne învârtim în jurul cozii și uităm esențialul: cei de la spital sau medicii nu sunt cei care decid că sunt sau nu asigurat și cu certitudine nu lipsa sau prezența unui tabel dă calitatea de asigurat. Legea dă calitate de asigurat persoanei care este angajată. Un medic sau o asistentă nu poate refuza oferirea de servicii medicale unei persoane care este asigurată. Asta sub nici o formă.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

vranceam
Mesaje: 238
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: BOZOVICI

Re: adeverinta acordare concediu ANEXA 7

#6 Mesaj de vranceam »

Nu numai ca a refuzat intrarea in spital,femeia trebuia operata de urgenta,abea se tinea pe picioare,fiica ei e asistenta in oras,tot cadru medical,practic trebuia considerata cu pile dar nu, a dat o afara spunandu i sa se uite pe usa unde era cu rosu marcat tabelul .Va dati seama ca era saraca multumita ca isterica de la spital a acceptat sa primeasca prin fax alta adeverinta ca sa nu mai revina 170 km din TIMISOARA in CARAS SEVERIN si nu e primul caz.Si da ,ne invartim in jurul cozii daca e atat de greu pt SAGA sa faca ceva care respecta fidel legea pt ca altfel este inutila discutia,ce esential,cu ce ma ajuta teoria normalitatii in tara asta?!.Un bolnav nu face revolutie ,nu si cauta dreptatea,suna contabilul si s-ar pune si in genunchi numai sa se vada in spital.Eu ca si contabil i-as face reclamatie,nu i stiu numele,nu am dovezi,doar telefonul bolnavei ..credeti ca refuza in scris cineva?Deci in continuare caut pdf ul pe net....

Încuiat