Eroare Cerere acordare somaj tehnic

Posteaza aici informatii despre erorile care ti-au aparut.
Mesaj
Autor
pintilies
Mesaje: 17
Membru din: Mie Feb 13, 2013 10:40 am

Re: Eroare Cerere acordare somaj tehnic

#16 Mesaj de pintilies »

balazse scrie: Mar Mai 05, 2020 6:04 pm Pentru PintilieS
De ce ai creat doua fisiere? In acelasi fisier pdf poti adauga mai multe pozitii pentru angajati, apasa pe butonul "adauga persoana".
Daca ai scanat lista cu cate un fisier, vei atasa la documentul pdf fiecare fisier in parte, utilizand butonul "adauga fisier".
Multumesc Balazse!

stefi
Mesaje: 1148
Membru din: Mar Feb 10, 2015 9:42 am
Localitate: Tarnaveni

Re: Eroare Cerere acordare somaj tehnic

#17 Mesaj de stefi »

buneas534 scrie: Mar Mai 05, 2020 5:45 pm Referitor la eroarea de validare a CUI/CIF, trebuie completata cererea pdf cu ultima aplicatie adobe reader DC. Daca se deschide formularul si se completeaza cu alta versiune de adobe acrobat reader nu recunoaste CUI/CIF
Eu am instalat in calculator Adobe Reader XI, nu am stiut cum sa actualizez la Adobe Reader DC asa ca am trimis documentele cu formularul nevalidad..

dinud251
Mesaje: 196
Membru din: Lun Dec 03, 2012 1:19 pm

Re: Eroare Cerere acordare somaj tehnic

#18 Mesaj de dinud251 »

Vedeti ca de la 19.00 intra iar in mentenanta aici.gov.ro

Poate se schimba iar formularele :))))

stefi
Mesaje: 1148
Membru din: Mar Feb 10, 2015 9:42 am
Localitate: Tarnaveni

Re: Eroare Cerere acordare somaj tehnic

#19 Mesaj de stefi »

Am actualizat acum la Adobe Reader DC, am probat sa vad daca imi valideaza cererea si mi-a validad doar dupa ce am lasat un spatiu inaintea cifrelor ce compun CUI-ul. De asemenea eu am adresa mail cu yahoo.es si nu imi valideaza pana nu pun o adresa de mail cu yahoo.com ( din pacate nu am adresa cu .com ) asa ca nu voi putea valida cererea nici luna viitoare..

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24158
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Eroare Cerere acordare somaj tehnic

#20 Mesaj de balazse »

Pentru StefI
Mergi pe site aici.gov.ro si unde iti apare butonul "?" faci o sesizare referitor la problemele pe care le ai.

stefi
Mesaje: 1148
Membru din: Mar Feb 10, 2015 9:42 am
Localitate: Tarnaveni

Re: Eroare Cerere acordare somaj tehnic

#21 Mesaj de stefi »

balazse scrie: Mar Mai 05, 2020 6:42 pm Pentru StefI
Mergi pe site aici.gov.ro si unde iti apare butonul "?" faci o sesizare referitor la problemele pe care le ai.
chiar daca am depus deja cu formularul nevalidad??? Se poate sa introduc acolo nr.de inregistrare primit?? Eu am primit nr.inregistrare chiiar daca formularul a fost nevalidad---

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24158
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Eroare Cerere acordare somaj tehnic

#22 Mesaj de balazse »

Pentru RiscuO
Ce legatura au cele postate cu acest topic (care despre "somaj tehnic")?

Pentru StefI
Dupa parerea mea, orice bug/eroare este bine sa fie sesizat, poate se corecteaza.

stefi
Mesaje: 1148
Membru din: Mar Feb 10, 2015 9:42 am
Localitate: Tarnaveni

Re: Eroare Cerere acordare somaj tehnic

#23 Mesaj de stefi »

O sa fac sesizare si o sa si sun maine la ei.
Multumesc

stefi
Mesaje: 1148
Membru din: Mar Feb 10, 2015 9:42 am
Localitate: Tarnaveni

Re: Eroare Cerere acordare somaj tehnic

#24 Mesaj de stefi »

Dupa parerea dvs. e posibil sa nu primesc banii din cauza formularului nevalidad?? Eu nu mi-am facut griji pana acum din cauza asta..

stuparui
Mesaje: 113
Membru din: Vin Apr 21, 2006 12:00 am

Re: Eroare Cerere acordare somaj tehnic

#25 Mesaj de stuparui »

buneas534 scrie: Mar Mai 05, 2020 5:45 pm Referitor la eroarea de validare a CUI/CIF, trebuie completata cererea pdf cu ultima aplicatie adobe reader DC. Daca se deschide formularul si se completeaza cu alta versiune de adobe acrobat reader nu recunoaste CUI/CIF
Nu merge nici cu Adobe Reader DC. Nu recunoaste nici CUI, nici adresa de email! Cine a reusit a avut noroc!

stefi
Mesaje: 1148
Membru din: Mar Feb 10, 2015 9:42 am
Localitate: Tarnaveni

Re: Eroare Cerere acordare somaj tehnic

#26 Mesaj de stefi »

La mine la CUI a trebuit sa pun un spatiu gol inainte de a scrie cifrele, dupa care am clicat in orice alt loc din página.
La mail nu mi-a validad cu yahoo.es doar cu yahoo.com
Pacat ca am descoperit dupa cateva zile de la depunere.
Mai grav e ca pe Facebook la Ajofm Mures scrie despre cererile pt.libere parinti ca daca nu sunt completate corect nu se inregistreaza si nu se deconteaza.

Încuiat