Eroare imprimare

Posteaza aici informatii despre erorile care ti-au aparut.
Încuiat
Mesaj
Autor
airineig
Mesaje: 11
Membru din: Vin Noi 11, 2011 1:08 pm

Eroare imprimare

#1 Mesaj de airineig »

Buna ziua. Cand doresc sa tiparesc "Formular facturi 1" - 3 copii, imprima doar 2 copii. La fel se intampla la avize. La "Formular facturi 2 si facturi 3" pot tipari chiar si 5 copii. Adica la Facturi 1 si la avize tipareste doar cate 2 copii chiar daca comanda este de 3,4 sau 5 copii. Cum pot rezolva aceasta situatie ?

paturcai
Mesaje: 8077
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: Eroare imprimare

#2 Mesaj de paturcai »

Pana si imprimanta si-a dat seama ca nu aveti ce face cu 3 exemplare tiparite, numai dvs. nu v-ati dat seama.
Si daca ii mai dati sa tipareasca inca un exemplar, dupa ce le face pe cele 2, credeti ca se supara?
Eu nu am mai putut 1 an sa trimit facturi din SAGA; desi SAGA nu era vinavoata saraca. Le-am salvat pe desktop si le-am trimis manual.
Nu cred ca SAGA este vinovata de aceasta situatie
Cu siguranta este un "bug" (o "ceva" din sistemul de operare) care se opune si nici nu se poate repara
AM reusit sa trimit facturi direct din SAGA dupa ce am reinstalat sistemul de operare.
Va spun aceste lucruri ca sa nu credeti ca SAGA are ceva defect. SAGA foloseste ceea ce sistemul de operare pune la dispozitie.
Eu i-am innebunit pe cei de la SAGA trimitandu-le emailuri cu problema mea.
Si asa cum v-am spus, dupa ce am reinstalat sistemul de operare de la ZERO (am sters tot de pe calculator, si l-am reinstalat) am avut bucuria vietii: pot trimite direct din SAGA facturile emise, NIR-urile, si asa mai departe.
Interesant este ca m-am obisnuit sa le trimit de pe desktop si nu mai folosesc trimiterea din SAGA.
Parerea mea (nu sunt cel mai avizat dar sunt cel mai patit) este ca sistemul de operare este in legatura cu Greenpeace. :)
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

airineig
Mesaje: 11
Membru din: Vin Noi 11, 2011 1:08 pm

Re: Eroare imprimare

#3 Mesaj de airineig »

Buna ziua. Pana acum 3-4 zile a functionat fara probleme. Sunt situatii in care livrarea se face in baza avizului de insotire si am nevoie de 3 exemplare : unul pe locatia unde se face livrarea, un aviz anexat la factura client si al treilea aviz anexat la factura care ramane la noi. Daca lansez comanda de imprimare 5 copii, tipareste doar 2 exemplarea.

paturcai
Mesaje: 8077
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: Eroare imprimare

#4 Mesaj de paturcai »

Daca a functionat, atunci nu SAGA este de vina - asa cum scriam mai sus
Este o problema la sistemul de operare
Nu este o MARE problema; este o problema minora dar care va face viata un iad si cred ca nu puteti fi ajutat/a de echopa de la SAGA.
Dati un email catre SAGA expunandu-le problema si vedeti ce raspuns primiti
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

Încuiat