EROARE formulare OG92 generate de SAGA

Posteaza aici informatii despre erorile care ti-au aparut.
Încuiat
Mesaj
Autor
vranceam
Mesaje: 238
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: BOZOVICI

EROARE formulare OG92 generate de SAGA

#1 Mesaj de vranceam »

Formularele din SAGA pt OG92/2020 nu corespund cu cele oficiale in sensul ca lipsesc campuri.Mi-au respins toate cele trimise si generate din SAGA dupa ce m-au certat bine cei de la AJOFM furiosi ca la toti care lucreaza cu SAGA este aceeasi problema.?!Daca exista pe undeva o atentionare sa nu le trimitem pe acelea,eu nu am vazut o,am scris asta si pt cei care la fel nu au vazut ca mine! .

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25991
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: EROARE formulare OG92 generate de SAGA

#2 Mesaj de tomac »

Refaceți actualizarea.
Cei de la AJOFM să-și țină gura, nu de alta, dar fișierul pdf este cel care a fost postat inițial pe platforma aici.gov.ro și așa a fost introdus în program fix cum l-au postat de prima dată. La vreo două zile după aceea l-au schimbat și acum în versiunea de pe site este noul fișier.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

vranceam
Mesaje: 238
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: BOZOVICI

Re: EROARE formulare OG92 generate de SAGA

#3 Mesaj de vranceam »

M-au facut praf!Ca daca nu ma sunau ei ,puteau sa trimita mail ca nu sunt conforme si pierdeam suma pt ca nu trimitem formularele oficiale ,bla bla,umilitor parca am comis o infractiune...Multumesc pt raspuns!

danceui
Mesaje: 8
Membru din: Mie Sep 16, 2015 10:43 am

Re: EROARE formulare OG92 generate de SAGA

#4 Mesaj de danceui »

Este intr-adevar o eroare la pag.2, respectiv la Cerere si doar atunci cand se selecteaza: X declar lunar obligațiile fiscale aferente veniturilor din salarii și asimilate salariilor. Dispare la capatul formularului paragraful "Anexez copia documentului din care rezultă dovada plății (ordin de plată/extras de cont etc.) obligațiilor fiscale aferente lunii______________".
Am incercat sa bifez trimestru - unde APARE paragraful Anexez copia documentului din care rezultă dovada plății (ordin de plată/extras de cont etc.) obligațiilor fiscale aferente trimestrului_______.
Am rebifat X declar lunar.... nu mai dispare paragraful cu Anexe...., dar in schimb dispare nr. de persoane, cf listei...., camp care nu se mai poate edita, precum la capatul lui ANEXEZ..., care apare in sfarsit... nu se poate completa IUNIE 2020.
Sesizarea mi-am facut-o cei de la AJOFM Timis, si m-au lasat sa trimit Cerere corecta si completata integral, dupa ce am Folosit BULZIP print ca sa o salvez PNG, import in Paint, ca sa adaug NR.benficiari si IUNIE 2020, salvat apoi PNG. Acum cei de la AJOFM Timis n-au mai zis nimic. Dar va rugam sa ne spuneti cum s-ar putea rezolva problema.

danceui
Mesaje: 8
Membru din: Mie Sep 16, 2015 10:43 am

Re: EROARE formulare OG92 generate de SAGA

#5 Mesaj de danceui »

Revin, am actualizat din nou versiunea Saga, desi nu parea nici o modificare, am devalizat Statul de Salarii, am actualizat date, am redeschis Lista OUG 92 si acum e OK si la Lunar. Apar toate liniile. Sper sa fie OK si la Ajofm. Multumim Saga, chiar faceti o treaba buna, cu astia de la Aici.gov ne prindeam urechile, cum spunea colegul vranceam, astia ne iau drept infractori, tot cu peria sa-i perii, ca altfel iti arat ei ca pot...

Încuiat