eroare 112 cu zilieri

Posteaza aici informatii despre erorile care ti-au aparut.
Mesaj
Autor
tudoraf841
Mesaje: 826
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

eroare 112 cu zilieri

#1 Mesaj de tudoraf841 »

buna seara,
societate cod caen constructii si cod caen secundar restaurant.
in luna iulie are si zilieri si atunci cand creez pdf 112 primesc urmatoarea eroare;

ANGAJATOR:
* EROARE - (suma datorata - suma scutita) pentru imp.602 (45) este diferita de suma impozitelor retinute de la asigurati (E3_15) (0) !
ASIGURATI:E: validari globale
daca validez cu duk primesc alta eroare :
Creanta 02. Contributia individula de asigurari sociale retinuta de la asigurati diferita de suma calculata
eroare regula: A21.2: (pt. codOblig=412) suma introdusa (150) = suma calculata conform regulii (0)
E: validari globale
Creanta 1. Datorat - scutit valoare incorecta
eroare regula: A21: A_datorat - A_scutit pt. codOblig=602 (45) = suma din E_15 ( asigurat E3)) (0)
1. este vorba de impozitul pe salarii (cod 602 )care este scutit pt. constructii si in decl. apare impozitul de la salariati +impozitul de la zilieri,si scutit impozitul aferent salariatilor din constructii ramanand de plata doar impozitul pt. zilieri
2.la cod obligatie de plata 412 apare cas de plata retinut de la asigurati suma reprezentand cas de la zilieri
pur si simplu am doua zile si nu gasesc ce trebuie facut fiind nevoit sa validez cu duk ca sa-mi preia toate contributiile.
multumesc

tudoraf841
Mesaje: 826
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: eroare 112 cu zilieri

#2 Mesaj de tudoraf841 »

pt. cei care se intalnesc cu situatia de dinainte am trecut in statul de plata la zilieri la timp lucrat 8 ore si a functionat.
Mentionez ca atunci cand am introdus zilierii in salariati am trecut la norma pe zi 8 ore dar in stat nu s-a preluat la timp lucrat.Important ca s-a gasit Solutia.

Scrie răspuns