The VFPOLEDB.1' provider is not registred on the local machine

Posteaza aici informatii despre erorile care ti-au aparut.
Încuiat
Mesaj
Autor
aurel211252
Mesaje: 964
Membru din: Mar Apr 19, 2011 12:00 am

The VFPOLEDB.1' provider is not registred on the local machine

#1 Mesaj de aurel211252 »

Buna.Azi am vrut sa import A4200 in Saga PS,de pe luna iunie(am transmis la ANAF si e ok) si imi da eroarea"The VFPOLEDB.1' provider is not registred on the local machine.Contactati furnizorul programului".A mai intalnit ceneva asa ceva.Este pentru prima data.Rog daca cineva a patit asa ceva sa ma ajute.Cu stima...
Ajuta-ti aproapele,pentru a fi laudat,iertat si fericit...

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: The VFPOLEDB.1' provider is not registred on the local machine

#2 Mesaj de balazse »

Poate te ajuta cele postate aici:
viewtopic.php?f=8&t=46968

aurel211252
Mesaje: 964
Membru din: Mar Apr 19, 2011 12:00 am

Re: The VFPOLEDB.1' provider is not registred on the local machine

#3 Mesaj de aurel211252 »

Multumesc balazse.Am urmat pasii conform cele mentionate de Tomac:"Instalați VFPODEBDB
Deschideți folderul în care este instalat SAGA. Apoi deschideți folderul "Actualizari". În el găsiți folderul "UBC". Deschideți-l, apoi deschideți folderul "Prereq"
Instalați VFPOLEDBSetup.msi de acolo.
La instalare alegeți "Everyone".La instalare imi apare "Repair..."https://i.imgur.com/JCsIhyk.png ",nu imi apare "Everyone".Acum cand dau clic pe "Import facturi...."Selectez directorul in care se afla fisierele->clic pe luna 06->clic pe firma dorita,dar nu se deschide...Ce ar putea fi...
Ajuta-ti aproapele,pentru a fi laudat,iertat si fericit...

aurel211252
Mesaje: 964
Membru din: Mar Apr 19, 2011 12:00 am

Re: The VFPOLEDB.1' provider is not registred on the local machine

#4 Mesaj de aurel211252 »

I-am dat de capat.Imi aparea acolo folderul"UBC", de doua ori.Unul de prin 2020 si celalalt din 19.07.2021(adica de azi).L-am sters pe cel din 19.07.a.c. si am"dat"instalare la VFPOLEDBSetup.msi de la"UBC"->Prereq ramas...Acum e ok.Multumesc mult lui Tomac si tie balazse.Cu stima Aurel...
Ajuta-ti aproapele,pentru a fi laudat,iertat si fericit...

Încuiat