EROARE IMPORT FISIERE CASA MARCAT

Posteaza aici informatii despre erorile care ti-au aparut.
Încuiat
Mesaj
Autor
vranceam
Mesaje: 238
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: BOZOVICI

EROARE IMPORT FISIERE CASA MARCAT

#1 Mesaj de vranceam »

Nu se mai pot importa in sectiunea iesiri fisierele din casa de marcat?Eu incerc sa import si apare mesaj eroare "Completati denumirile produselor si serviciilor...."desi aceste 2 rubrici sunt completate.Sunt multe Z uri pe care le importam pana acum si vreau sa stiu daca problema este de la SAGA si poate fi depasita inainte de a incepe sa introduc manual.Multumesc!
Imagine

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24127
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: EROARE IMPORT FISIERE CASA MARCAT

#2 Mesaj de balazse »

Pentru extensia "import facturi de iesire" ai versiunea "3.0.0.1"? Daca nu actualizeaza.
Verifica sa fie completate peste tot cele mentionate in mesajul de eroare.
Daca problema tot persista, cel mai bine trimite fisierele in cauza echipei Saga pentru a efectua verificarile necesare.
Sa ne zici si noua cum s-a solutionat.

vranceam
Mesaje: 238
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: BOZOVICI

Re: EROARE IMPORT FISIERE CASA MARCAT

#3 Mesaj de vranceam »

Am completat tot ca si pana acum ca aveau 2 cote de tva fiind magazin alimentar 9 si 19.In fereastra de import mai aparea si un rand cu tva 0 si unul cu 5 in dreptul caruia nu am completat nimic pt ca nu am avut cazuri si nu aveam nici analitice in balanta.Cum nu aveam alta solutie am mers cu cursorul pe fiecare monetar vizualizat in fereastra de import uitandu ma in dreapta pe randuri si cote tva.Bineinteles ca au batut un rand de 0.01 lei cu tva 5 si altul de 0.5 lei cu tva zero eronat dar nu se puteau importa pt ca nu am trecut conturi si explicatie in aceste 2 situatii.Apoi a mers importul,versiunea o am 3.0.540 si pare ultima

Încuiat