Voucher

Mesaj
Autor
ghineae681
Mesaje: 143
Membru din: Lun Feb 18, 2013 4:30 pm

Voucher

#1 Mesaj de ghineae681 »

Buna ziua,

Sunt sigura ca sunt prin voi colegi care lucreaza cu vouchere.
Am o problema pe acre nu stiu cum sa o rezolv in sensul ca nu mai stiu cum sale explic celor cu site-ul de reduceri ca nu e corect cum procedeaza..
Exemplu:

Firma X vinde produse pe respectivul site de reducri. Clientul cumpara un voucher pe care il plateste cu OP, direct pe site cu cardul sau prin sms. Plata se face in contul site-ului de reduceri. Respectivul site plateste cv produselor din care scade comisionul de publicitate catre furnizor.
Dupa ce s-a efectuat plata firma X este anuntata ca are de livrat o comanda. Primeste adresa clientului si livreaza coletul. In mod normal in colet trebuie sa fie si factura produsului livrat si spun in mod normal ptr ca firma X nu poate emite factura tuturor clientilor deoarece site-ul de reduceri spune ca daca clientul plateste prin sms atunci firma X trebuie sa emita factura site-ului de reducere si nu clientului. Motiveaza ca respectivul client ar primi factura de la firma de telefonie.............ce are unua cu alta?? Ala cumpara un ceas de 100 sau mai multi lei si e normal sa ii dai lui factura nu site-ului de reducere....POate ca el nu este abonat la o firma de telefonie mobila, poate are cartele ce ma intereseaza pe mine??


Vi se pare normal modul acesta de gandire?

Scrie răspuns