aditional majorare salariu

Mesaj
Autor
vajasdi228
Mesaje: 31
Membru din: Mie Mai 23, 2012 11:23 am

aditional majorare salariu

#1 Mesaj de vajasdi228 »

buna seara
ma ajuta cineva cu un model de act aditional majorare salariu /
multumesc

paturcai
Mesaje: 8076
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: aditional majorare salariu

#2 Mesaj de paturcai »

Il aveti in SAGA
Mergeti in SALARIATI--->Registrul Evidenta salariati---->dati click pe salariatul respectiv si alegeti ISTORIC SALARIAT acolo veti vedea ca daca dati click pe ultima modificare vi se va genera un astfel de document.

Daca nu folositi REVISAL din SAGA atunci aveti aici modelul:

_________ srl c.f. RO______ r.c. J40/_/__
Loc. BUCURESTI sector _ str. ______ nr. 8 BIS bl. ___ sc. 1 et. 6 ap. 615 tel. _____
Am primit un exemplar azi 01.05.2015 ..............

ACT ADITIONAL
NR. 01 /01.05.2015

La contractul de munca înregistrat in Registrul electronic de evidenta a salariatilor sub nr. 02/01.10.2012
Subsemnatul ______ , in calitate de reprezentant legal al ___________, cu sediul/domiciliul in Loc.
______ sector __ str. __________ nr. 8 bl. __ sc. 1 ap. 615, inregistrata la registrul comertului/autoritatile
administratiei publice din BUCURESTI sub nr. /___/2006 , cod fiscal ____, telefon ____
si
salariatul.........., domiciliat/domiciliata in Loc. ____ sector 4 str. ______ nr. ____ bl. ____ sc. ___ et. ___ ap. __ cod
postal ____ CNP ______, in calitate de salariat al ____________ srl,
am convenit la modificarea Contractului Individual de Munca dupa cum urmeaza:
Începând cu data 01.05.2015 pozitia 'J. Salarizare', punctul 1 se modifica si va avea urmatorul cuprins:
1. Salariul de baza lunar brut: ______ lei;
Prezentul act aditional face parte integranta din contractul de munca sus mentionat, toate celelalte prevederi ramânând
neschimbate.
Prezentul act aditional a fost întocmit în 2 exemplare, câte unul pentru fiecare parte, si intra în vigoare începând cu data
de 01.05.2015.
Angajator,
____________ srl
Reprezentat prin,
________________
Angajat,
_____________
Semnatura ....................................................
Semnatura ............................................................
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24163
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: aditional majorare salariu

#3 Mesaj de balazse »

Pentru VajasdI228
Daca completezi "registru evidenta salariati" din program, de acolo vei putea genera atat contractul, cat si actul aditional/decizia de incetare.

saucan
Mesaje: 194
Membru din: Joi Mar 08, 2012 1:05 pm

Re: aditional majorare salariu

#4 Mesaj de saucan »

buna seara,in legatura cu transmiterea modificarii salariului,se modifica salariul in SAGA -registru evidenta salariati-la istoric salariat?si apoi se listeaza actul aditional?acel act trebuie depus la ITM ? mai trebuie modificat si in REVISAL? va multumesc

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24163
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: aditional majorare salariu

#5 Mesaj de balazse »

Nu la "istoric salariat" trebuie completat modificarea.
Referitor la utilizarea "registru evidenta salariati..." poti vizualiza urmatoarele tutoriale:
http://www.youtube.com/watch?v=ZErdLlSw4_c
http://www.youtube.com/watch?v=Nlmlcmn77Uc
Actul aditional nu se depune la ITM de ceva ani buni.
Ce intelegi prin ReviSal? Daca utilizezi programul oficial si nu cel din Saga, atunci da, trebuie sa-l completezi.

Scrie răspuns