Corectare Revisal

Mesaj
Autor
serbana320
Mesaje: 60
Membru din: Vin Iun 27, 2008 12:00 am

Corectare Revisal

#1 Mesaj de serbana320 »

Buna ziua,
Am incheiat un contract de munca cu program inegal de lucru pe care l-am inregistrat gresit in Revisal: la repartizare timp munca am ales ore zi in loc de inegal. M-am gandit sa corectez si sa trimit din nou Revisalul.
Va rog frumos sa-mi spuneti daca
1. procedura de corectie e ok si daca o sa primesc amenda pentru acest lucru;
2. trebuie sa anunt ITM ca prestez munca de noapte conform programului inegal sau e suficient ca am trimis revisalul.
Multumesc anticipat!

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8248
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Corectare Revisal

#2 Mesaj de herganiec »

1. corectati si retransmiteti, sw amenda ce sa zic.. daca scapati la vreun control .. sanatate buna.
2. ii dati obligatoriu un spor de noapte (care e spor permanent) si se evidentiaza in revisal automat cand il transmiteti. e suficient.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

serbana320
Mesaje: 60
Membru din: Vin Iun 27, 2008 12:00 am

Re: Corectare Revisal

#3 Mesaj de serbana320 »

Multumesc pt. raspuns, o sa corectez si sa retransmit revisalul.
Sporul nu e permanent si nu e trecut in CIM doar in regulamentul intern pentru ca orele de noapte difera de la o luna la alta.
Mentionez ca in luna iunie a avut 64 ore de noapte si I le-am platit cu spor de 25% aplicat la orele de noapte.
Nu stiu daca am procedat correct.

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8248
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Corectare Revisal

#4 Mesaj de herganiec »

da e corect doar orele de noapte se platesc ca spor.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

serbana320
Mesaje: 60
Membru din: Vin Iun 27, 2008 12:00 am

Re: Corectare Revisal

#5 Mesaj de serbana320 »

Multumesc.

bajenarus
Mesaje: 13
Membru din: Mar Mar 06, 2012 9:59 am

Re: Corectare Revisal

#6 Mesaj de bajenarus »

Buna ziua! Ma poate ajuta cineva cu un raspuns? Dintr-o eroare, am operat incetarea in Revisal a unui angajat ca ultima zi de munca 31 octombrie, insa el a lucrat si pe data de 1 noiembrie (nu am fost atenta sa schimb cu mana in saga si l-a pontat si pe data de 1), s-a depus 112, s-au platit contributiile. Acum, eu daca fac corectia in revisal este posibil sa primesc amenda, stiti cumva cat da ITM ul pentru asta? Multumesc pentru implicare!

dinud251
Mesaje: 196
Membru din: Lun Dec 03, 2012 1:19 pm

Re: Corectare Revisal

#7 Mesaj de dinud251 »

ITM nu da amenzi automat. Doar in caz de control vor observa ca ati inregistrat gresit. Daca faceti corectia acum, n-o sa patiti nimic.

bajenarus
Mesaje: 13
Membru din: Mar Mar 06, 2012 9:59 am

Re: Corectare Revisal

#8 Mesaj de bajenarus »

Multumesc pentru raspuns! Sper sa treaca cele 6 luni de prescriere, fara control. O zi frumoasa!!!

Scrie răspuns