Incasari facturi PayPoint

Mesaj
Autor
chisa470
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Ian 26, 2013 10:07 am

Incasari facturi PayPoint

#1 Mesaj de chisa470 »

Buna ziua.Am o societatea care incaseaza facturi de ultilitati si reincarcari electronice pentru cartele de telefon prin PAYpoint.
PayPoint imi factureaza o data pe saptamana reincarcarile elctronice care le intregistrez pe Intrari si pe ndefinit pe contul 628.
apoi in fiecare zi inregistrez de pe bonul total de la sf zilei al apartului PayPoint reincarcarile care se fac in ziua respectiva la iesiri pe contul708. Apoi in registrul de casa ( caruia i-am facut analitic doar pt PayPoint) inregistrez o data 5311 = 462 apoi depunerea care o face in banca pt incasarile din facturile de utilitati o inregistrez 462 = 5311.
Precizez ca este o munca " astronomica". Ma poate ajuta cineva cu un sfat sa imi usurez munca? Mai lucreaza cineva cu aparat PayPoint?
Astept un raspuns.Multumesc

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Incasari facturi PayPoint

#2 Mesaj de balazse »

Bine ai venit pe forum!
In prima faza, in partea dreapta-sus ai butonul "cautare" care te ajuta sa gasesti diverse postare dupa anumite cuvinte cheie.
Poate te ajuta cele postate aici:
http://forum.sagasoft.ro/viewtopic.php?f=1&t=32595

cozariucm
Mesaje: 100
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Siret

Re: Incasari facturi PayPoint

#3 Mesaj de cozariucm »

Eu am un aparat Paypoint si fac in felul urmator inregistrarile e-voucere le inregistrez la iesiri in contul 704 iar cind primesc factura la sfarsitul saptamanii o inregistrez in intrari in contul 604, iar incasarile de facturi platite de clienti e-on, orange, ups, etc. le inregistrez pe contul 462

Scrie răspuns