Spălătorie auto self service

Mesaj
Autor
Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11915
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: Spălătorie auto self service

#16 Mesaj de septimiuv »

Eu zic că ar fi „e” tipul ieșirii.

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25996
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Spălătorie auto self service

#17 Mesaj de tomac »

Și eu zic la fel. Folosiți "e" la tip.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

vargab45
Mesaje: 83
Membru din: Joi Ian 07, 2016 3:11 pm

Re: Spălătorie auto self service

#18 Mesaj de vargab45 »

- completarea formularului DISPOZITIE DE PLATA/INCASARE CATRE CASIERIE (Cod 14-4-4), ca document justificativ pentru intocmirea de catre casier a chitantei de incasare a numerarului. Desi sume se depune in casierie de catre un angajat al societatii, responsabil cu preluarea sumelor din automat, casierul trebuie sa intocmeasca o chitanta al carui model este reglementat prin O.M.F.P. nr.2634 din 5 noiembrie 2015 privind documentele financiar contabile;

Ambele chitante ( albastru si rosu) intocmite de catre casier trebuie trecut in contabilitate, adica trebuie arhivat?

precupl39
Mesaje: 77
Membru din: Vin Noi 23, 2018 6:12 pm

Re: Spălătorie auto self service

#19 Mesaj de precupl39 »

Multumesc foarte frumos pentru raspunsuri.
Tot pentru spalatorie auto, daca se achizitioneaza un distribuitor pt solutii in valoare de 7000 lei, il inregistrez ca si mijloc fix? In ce clasa? Multumesc

precupl39
Mesaje: 77
Membru din: Vin Noi 23, 2018 6:12 pm

Re: Spălătorie auto self service

#20 Mesaj de precupl39 »

Pentru spalatorie auto, daca se achizitioneaza un distribuitor pt solutii in valoare de 7000 lei, il inregistrez ca si mijloc fix?
In ce clasa? Multumesc

moroianuf
Mesaje: 18
Membru din: Vin Iul 24, 2015 10:24 am

Re: Spălătorie auto self service

#21 Mesaj de moroianuf »

velam scrie: Mie Oct 09, 2019 8:49 am Buna ziua. La sfarsitul zilei scoateti banii din aparat, faceti monetar si ii inregistrati in Registrul de casa. In contabilitate le puteti inregistra in contul 708.
Buna ziua . Dar, la un control ANAF ...... ma crede dupa monetar , nu tb ceva scos din aparat
Multumesc

velam
Mesaje: 106
Membru din: Mie Mar 30, 2011 1:06 pm

Re: Spălătorie auto self service

#22 Mesaj de velam »

Buna ziua. Trebuie sa tineti evidenta zilnic, sa cititi boxele (eu le fac poza cu soldul din ziua respectiva), trec sumele pe un document cumulativ pe zile, pentru fiecare boxa, in care trec citirile, monetarele, sumele pentru fiecare boxa, etc.
Nu stiu cum sa atasez aici poze sa va arat cum lucrez eu.

Scrie răspuns