eROARE D394

Mesaj
Autor
olariui59
Mesaje: 22
Membru din: Lun Mai 26, 2008 12:00 am

eROARE D394

#1 Mesaj de olariui59 »

Buna seara, ma puteti ajuta cu urmatoarea eroare la d394, va rog? Multumesc frumos!

Eroare ! Pt tip operatiune = V sau ( C si tip partener = 1) sau ( N si tip partener = PF) se completeaza sectiunea aferenta produsului!

Eroare ! Codul de produs de la inreg 1 are valoare eronata! Verificati inregistrare partener : 35

Eroare ! Nr facturi aferent produs de la inreg 1 este obligatoriu! Verificati inregistrare partener : 35

Eroare ! Baza aferenta produs de la inreg 1 este obligatorie! Verificati inregistrare partener : 35

Eroare ! TVA aferenta produs de la inreg 1 este obligatorie! Verificati inregistrare partener : 35

tobosv790
Mesaje: 2463
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: eROARE D394

#2 Mesaj de tobosv790 »

Verifica partenerul 35 si vezi ce ai gresit.

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 26000
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: eROARE D394

#3 Mesaj de tomac »

Aveți achiziție cu taxare inversă și este necesar să completați codul de produs. Sau livrare cu taxare inversă.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

olariui59
Mesaje: 22
Membru din: Lun Mai 26, 2008 12:00 am

Re: eROARE D394

#4 Mesaj de olariui59 »

TomaC,
Poti sami spui te rog ce trebuie sa cmpletez la eroarea res0pectiva?
Am avut livrare cu taxare inversa (vinzare imobil). Vreau sa depun rectificativa si nu inteleg cum trebuie sa completez ca sa fie buna declaratia.
Multumesc frumos!

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24158
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: eROARE D394

#5 Mesaj de balazse »

Pentru OlariuI59
Daca lucrezi cantitatv-valoric (deci nu prin "nedefinit"), atunci la nivel de articol la -> "detalii" -> "coduri taxare inversa pt. D394" poti selecta tipul produsului.
Daca lucrezi pe "nedefinit", dupa ce ai generat fisierul pdf, mergi la pozitia in cauza unde ai o rubrica separata unde poti selecta tipul de produs, precum completezi datele pentru acel produs (nr fact, valoare).

Scrie răspuns