Suma platita angajatului in CM

Mesaj
Autor
dumiter
Mesaje: 201
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Suma platita angajatului in CM

#1 Mesaj de dumiter »

Buna ziua, in cazul unui angajat aflat in concediu medical, referindu-ma la o luna intreaga suportata de Casa de Sanatate, pe statul de salarii din Saga in pare la "rest de plata" 1500 lei iar daca intru pe "Cerere restituire CM" imi apare suma de 1900lei. Care suma trebuie platita angajatului?

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25964
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Suma platita angajatului in CM

#2 Mesaj de tomac »

Suma netă, restul de plată. Pe cerere apare suma tuturor CM suportate din CCI, de recuperat de la casa de asigurări, din perioada aleasă pentru cerere.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

dumiter
Mesaje: 201
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Suma platita angajatului in CM

#3 Mesaj de dumiter »

tomac scrie: Mie Feb 05, 2020 2:00 pm Suma netă, restul de plată. Pe cerere apare suma tuturor CM suportate din CCI, de recuperat de la casa de asigurări, din perioada aleasă pentru cerere.
Ideea e ca in luna respectiva era doar acel angajat in concediu medical, deci suma de pe "Cerere restituire CM" se refera doar la acel angajat.

nasteaf
Mesaje: 619
Membru din: Mar Oct 30, 2012 12:01 pm

Re: Suma platita angajatului in CM

#4 Mesaj de nasteaf »

Dar din suma solicitata de restituire de la Casa de Sanatate acel salariat a avut si retineri, doar se vad retinerile pe statul de plata.

dumiter
Mesaje: 201
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Suma platita angajatului in CM

#5 Mesaj de dumiter »

nasteaf scrie: Joi Feb 06, 2020 12:03 am Dar din suma solicitata de restituire de la Casa de Sanatate acel salariat a avut si retineri, doar se vad retinerile pe statul de plata.
Da, asa e, suma solicitata de restituire e defapt venitul brut. Deci Casa de Sanatate restituie venitul brut?

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25964
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Suma platita angajatului in CM

#6 Mesaj de tomac »

@dumiter
Pentru a continua o discuție apăsați butonul "Răspunde" că de aia e pus acolo. Nu mai apăsați ce citare, citând răspunsul anterior.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

nasteaf
Mesaje: 619
Membru din: Mar Oct 30, 2012 12:01 pm

Re: Suma platita angajatului in CM

#7 Mesaj de nasteaf »

Da.

Scrie răspuns