Declaratie Covid-19

Mesaj
Autor
bobalcal
Mesaje: 4
Membru din: Lun Iul 18, 2016 4:03 pm

Declaratie Covid-19

#1 Mesaj de bobalcal »

Buna ziua, am copiat cele doua fisiere (Declaratie proprie raspund., si Declaratie angajator), editabile pe telefon Samsong, android, dar nu reusesc sa deschid fisierele pdf, desi telefonul are instalat Adobe Reader. Apare mesajul acela "please wait...". Va rog help, daca cunoasteti rezolvarea. Multumesc


Sa ramanem sanatosi!

stroescud
Mesaje: 790
Membru din: Joi Feb 02, 2012 12:04 pm
Localitate: Sinaia

Re: Declaratie Covid-19

#2 Mesaj de stroescud »

Vezi cata memorie disponibila, la telefon si suplimentara ai libera!
Depanda si ce telefon ai, samsong se pare ca e vreo chinezarie facuta pe picior...

bobalcal
Mesaje: 4
Membru din: Lun Iul 18, 2016 4:03 pm

Re: Declaratie Covid-19

#3 Mesaj de bobalcal »

Are telefonul memorie. Telefon S6. Alte documente pdf pe vad. Pe acesta mi l-am trimis prin whatsapp, ca sa-l pot descarca de acolo. Mi l-am trimis si prin FB messenger. Fisierul se salveaza, in format pdf. Dar nu-l pot deschide, deoarece apare mesajul:

https://community.adobe.com/t5/acrobat- ... 543?page=1

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Declaratie Covid-19

#4 Mesaj de balazse »

Cele doua fisiere nu sunt simple PDF.
Oricum pe acele fisiere nu ai semnatura. :D

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Declaratie Covid-19

#5 Mesaj de tomac »

Semnați ologaf pe o coală de hârtie. Faceți poză semnăturii respective cu acel telefon. Tăiați imaginea pentru a rămâne doar semnătura. Salvați imaginea.
Folosiți formular.sts.ro unde completați declarația și la final o salvați și descărcați fișierul în telefon.
Deschideți, în telefon, cu Adobe Reader, fișierul generat astfel. Apăsați pe iconița cu un creion și alegeți Fill & Sign
Selectați unde să fie plasată semnătura. Aveți posibilitatea apoi să selectați imaginea semnăturii și Adobe o va recunoaște și o va folosi la semnare.
La declarații ulterioare o va recunoaște automat și va fi suficient doar să selectați unde anume să apară semnătura.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

ferenta192
Mesaje: 334
Membru din: Mie Mar 09, 2011 10:22 am

Re: Declaratie Covid-19

#6 Mesaj de ferenta192 »

TomaC, mulțumim frumos pentru aceste precizări!
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

Scrie răspuns