Diferente de curs valutar calculate manual

Mesaj
Autor
sanduo
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Noi 21, 2015 10:47 am

Diferente de curs valutar calculate manual

#1 Mesaj de sanduo »

Buna seara , Vechea contabila a calculat manual diferentele de curs valutar . Exista vrea modalitatea de a le calcula automat , avand in vedere ca pana acum inregistrarile au fost facute manual ? Multumesc frumos !

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24168
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Diferente de curs valutar calculate manual

#2 Mesaj de balazse »

Ofera mai multe detalii (chiar un exemplu concret).
In mod normal se poate. Vezi ca la inchidere luna ce iti apare la "calcul diferente de curs".

sanduo
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Noi 21, 2015 10:47 am

Re: Diferente de curs valutar calculate manual

#3 Mesaj de sanduo »

balazse scrie: Lun Apr 06, 2020 10:24 pm Ofera mai multe detalii (chiar un exemplu concret).
In mod normal se poate. Vezi ca la inchidere luna ce iti apare la "calcul diferente de curs".

Imi apare debifat furnizorul pentru care diferentele de curs au fost calculate manual .

Nu stiu ce exemplu sa ofer , nu s-a folosit niciodata functia automata de calcul a diferentelor de curs valutar , la fiecare sfarsit de luna diferentele de curs s-au calculat manual si apoi notele 6651=401/ 401=7651 au fost introduse in articole contabile .

Soldul in valuta al furnizorului este 0, soldul in lei este aproximativ 1000 lei .

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24168
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Diferente de curs valutar calculate manual

#4 Mesaj de balazse »

Atunci pune bifa si vezi ce iti calculeaza programul, sau cel putin ce mesaj de avertizare iti apare.

PS. Butonul "citeaza" se foloseste doar in cazuri speciale si nu a raspunde la o postare. :wink:

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11916
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: Diferente de curs valutar calculate manual

#5 Mesaj de septimiuv »

Nu mai poți calcula automat diferențele de curs.

Scrie răspuns