Decupare PDF

Mesaj
Autor
cretum
Mesaje: 804
Membru din: Vin Mai 04, 2007 12:00 am
Localitate: BACAU
Contact:

Decupare PDF

#1 Mesaj de cretum »

Va rog sa ma ajutati.Am PDF la mai multe documente si trebuiesc decupate si nu stiu cum.Am nevoie de fiecare document in parte.Multumesc frumos

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24166
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Decupare PDF

#2 Mesaj de balazse »

Scuze, eu personal n-am inteles ceea ce doresti.
Ai un fisiere pdf cu mai multe pagini si doresti ca fiecare pagina sa il generezi ca un singur pdf, sau au mai multe fisiere pdf si doresti sa le imbini intr-unul singur?

tudoraf841
Mesaje: 826
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Decupare PDF

#3 Mesaj de tudoraf841 »

cred ca este vorba de documentul prin care se solicita cei 41,5% de la ajofm ,documentul care contine mai multe pagini pdf (cerere, lista dpr) si ajofm cere modificari doar la unul din pdf si aceste trebuie scos din total document si transmis la ei

cretum
Mesaje: 804
Membru din: Vin Mai 04, 2007 12:00 am
Localitate: BACAU
Contact:

Re: Decupare PDF

#4 Mesaj de cretum »

Scanarea s-a facut fiind PDF legate intre ele.Nu pot selecta un document sal atases ptr. semnatura cind transmit documentatia ptr. 41.5%

stroescud
Mesaje: 784
Membru din: Joi Feb 02, 2012 12:04 pm
Localitate: Sinaia

Re: Decupare PDF

#5 Mesaj de stroescud »

-printezi, refaci partea care trebuie si scanezi (probabil partea care nu contine semnaturi)
La scanare adaugi si partea care nu trebuie modificata.(probabil cea cu semnaturile)
-Mai era un topic pe aici cu adaugarea semnaturii, decupata dintr-un pdf anterior, sau copiata de pe o fila cu semnatura.
- incearca cu abby fine reader sa modifici in pdf
Ultima oară modificat Lun Sep 07, 2020 6:02 pm de către stroescud, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24166
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Decupare PDF

#6 Mesaj de balazse »

Daca discutam despre fisierele de la somaj, care reprezinta pana la urma un singur fisier, atunci creezi din nou fisierul, dar acum sa fie corect si il transmiti din nou.
Faptul ca acel fisier contine mai multe documente nu are importanta, doar sa fie corecte toate.

tudoraf841
Mesaje: 826
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Decupare PDF

#7 Mesaj de tudoraf841 »

ok, asa este dar anumite ajofm te pun sa corectezi la perioada in cerere lunar, chiar daca este trimestial agentul economic la contributii motivand in cazul lunii iulie ca dovada platii este pe o luna, o aberatie totala pai daca agentul economic este trimestrial la contributii si el cere 41,5% pt. iulie care este prima luna din trimestru de ce-l pui sa treaca in cerere lunar?
Paradoxul este ca te pune sa trimiti doar cererea cu modificare nu tot documentul .
stroescud ti-a dat solutia cea mai simpla si cea mai rapida/prima varianta cu scanarea

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25996
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Decupare PDF

#8 Mesaj de tomac »

ilovepdf.com
folosiți opțiunea de splitare https://www.ilovepdf.com/split_pdf
această opțiune permite "spargerea" pdf în pagini distincte sau grupuri de pagini distincte.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Scrie răspuns