Actualizare versiune 534

Mesaj
Autor
ionetei153
Mesaje: 445
Membru din: Lun Aug 28, 2006 12:00 am
Localitate: prahova

Actualizare versiune 534

#1 Mesaj de ionetei153 »

Dragi prieteni,
Azi am actualizat saga v.534. Maiintai am facut o copie apoi actualizarea.
Ceva nu a mers.
Am restartat PC si cand deschid programul apare o fereastra ,,The directory is not empty,, cu 3 butoane :cancel, ignor, help .
Daca apas ignore se deschide programul cu V.534, dar dintre toate firmele doar la una singura cu codul 0002 daca vreau sa o deschid apare notificarea ,,eroare fatala , fisierul de configurare nu exista,, si nu se deschide. Repet , la restul firmelor merge. Va intreb, ce trebuie sa fac?
Astept raspunsul vostru, va rog ajutati-ma.
Daca pot sa ajut si nu o fac,degeaba exist.

ionetei153
Mesaje: 445
Membru din: Lun Aug 28, 2006 12:00 am
Localitate: prahova

Re: Actualizare versiune 534

#2 Mesaj de ionetei153 »

Mai fac o precizare la ceea ce am scris.
Dupa ce deschid programul , apare acea fereastra cu ,,the directory is not empty,, si apa Ignore, se deschide programul cu V.534,
si pot sa intru in meniu daca accesez oricare firma, in afara de firma cu codul 0002. Insa dupa ce intru in meniul programului pot sa accesez si firma cu codul 0002 si am toate inregistrarile la zi. Care sa fie hiba?
Daca pot sa ajut si nu o fac,degeaba exist.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Actualizare versiune 534

#3 Mesaj de balazse »

Atentie mare la cum faci pasii sa nu stergi ceea ce nu trebuie.
Intai sa clarificam, folderul "SAGA C.3.0" unde este instalat programul, l-ai copiat intr-un folder nou creat "back-up", corect?
Daca da, atunci stergi folderul "SAGA C.3.0" unde este instalat programul si copiezi inapoi folderul din "back-up", astfel ai revenit la baza de date anterioara.
Descarci fisierul de actualizare de pe site (dupa autentificare) si il instalezi in folderul "SAGA C.3.0" unde ai copiat inapoi copia de siguranta ("back-up").
Problema putea sa apara la o problema in timpul rularii actualizarii.

ionetei153
Mesaje: 445
Membru din: Lun Aug 28, 2006 12:00 am
Localitate: prahova

Re: Actualizare versiune 534

#4 Mesaj de ionetei153 »

In final, sunai la firma la SAGA si o fata foarte draguta, prin Anydesk a intrat in calculatorul meu si timp de 54 minute
dupa c a facut multiple miscari, stergeri de copii f. vechi, etc. mi-a rezolvat problema, asa ca sunt bucuros.Multumesc prietene ca te-ai gandit sa-mi dai o solutie.Am aplicat si ce ai zis tu,insa degeaba. Bine ca a fost un final fericit.
O zi buna la toti.
Daca pot sa ajut si nu o fac,degeaba exist.

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Actualizare versiune 534

#5 Mesaj de tomac »

Asta trebuia făcut de la bun început, nu postat pe forum.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Scrie răspuns