Problma plata op electronic trezorerie

Mesaj
Autor
bunoarav
Mesaje: 40
Membru din: Mar Feb 16, 2010 12:00 am

Problma plata op electronic trezorerie

#1 Mesaj de bunoarav »

Buna ziua, daca este cineva care a avut o problema similara imi poate spune care este rezolvarea cand in recipisa la un OP electronic se primeste mesajul "eroare regula:semnatura: nu aveti specimen de semnatura la unitatea de trezorerie pentru cui platitor xxx certificat digital yyy"
Mentionez ca posesorul de certificat digital este unic administrator, pe numele lui este inregistrat si certificatul digital la anaf, este inregistrat si in serviciul SPV ( poate depune declaratii fara probleme) si este si unica persoana care are drept de semnatura in trezorerie. De cateva zile se tot duce la trezorerie (sector 2) si acolo ii tot spun ca "gata s-a rezolvat v-am inscris in baza de date" dar degeaba. Mai trebuie sa se duca din nou la anaf sa inregistreze pe undeva si aceasta optiune de a opera op-urile la trezorerie online ? Multumesc.

pomparaus
Mesaje: 4193
Membru din: Vin Iun 06, 2014 10:47 am

Re: Problma plata op electronic trezorerie

#2 Mesaj de pomparaus »

La trezorerie trebuie sa depuna o fisa cu specimenul de semnatura pentru plata OPME.

bunoarav
Mesaje: 40
Membru din: Mar Feb 16, 2010 12:00 am

Re: Problma plata op electronic trezorerie

#3 Mesaj de bunoarav »

Ironia este ca s-a dus de doua ori pana cum cu acea fisa (specimene de semnatura) completata si nu a fost luat-a in considerare. De fiecare data a fost asigurata ca s-a rezolvat. Mai incercam o data, multumesc de raspuns. O seara frumoasa.

adrigela77
Mesaje: 499
Membru din: Joi Feb 17, 2011 1:23 pm

Re: Problma plata op electronic trezorerie

#4 Mesaj de adrigela77 »

Bifeaza sus in stanga ,,alte entitati".

Scrie răspuns