Clasificare aparat de incarcat freon

Mesaj
Autor
vasiia
Mesaje: 2
Membru din: Vin Oct 22, 2021 8:21 am

Clasificare aparat de incarcat freon

#1 Mesaj de vasiia »

Buna ziua , s-a cumpărat pe o societate cu profil service auto, un aparat de încărcat freon în instalațiile de clima a autoturismelor in suma de 10.000 lei.Am cautat o încadrare a aparatului si nu stiu daca este corectă,2.1.17.3.1 sau 2.1.28 .
Va mulțumesc frumos !

paturcai
Mesaje: 8076
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: Clasificare aparat de incarcat freon

#2 Mesaj de paturcai »

In situatia in care nu gasiti o similitudine cu denumirea pe care o aveti, la sfarsitul clasei in care ar trebui incadrat activul fix, exista si "alte .... neregasite in cadrul clasei....", veti alege acea incadrare care este corecta
Catalogul este structurat astfel:
1. Constructii
2. Instalatii tehnice, mijloace de transport, animale si plantatii
3. Mobilier, aparatura de birotica, echipamente de protectie a valorilor umane si materiale si alte active corporale.
Ati ales corect grupa 2 si ...mergeti mai departe.... "alte instalatii tehnice neregasite in cadrul clasei 2.1"
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

vasiia
Mesaje: 2
Membru din: Vin Oct 22, 2021 8:21 am

Re: Clasificare aparat de incarcat freon

#3 Mesaj de vasiia »

paturcai scrie: Sâm Iul 16, 2022 1:15 pm In situatia in care nu gasiti o similitudine cu denumirea pe care o aveti, la sfarsitul clasei in care ar trebui incadrat activul fix, exista si "alte .... neregasite in cadrul clasei....", veti alege acea incadrare care este corecta
Catalogul este structurat astfel:
1. Constructii
2. Instalatii tehnice, mijloace de transport, animale si plantatii
3. Mobilier, aparatura de birotica, echipamente de protectie a valorilor umane si materiale si alte active corporale.
Ati ales corect grupa 2 si ...mergeti mai departe.... "alte instalatii tehnice neregasite in cadrul clasei 2.1"
Va multumesc pentru raspuns !
Am ales pana la urma 2.1.17.3.1 .

Scrie răspuns