Cererere reactivare firma pe SPV

Mesaj
Autor
simad950
Mesaje: 76
Membru din: Joi Dec 10, 2009 12:00 am

Cererere reactivare firma pe SPV

#1 Mesaj de simad950 »

Imi poate spune si mie cineva unde ( in ce sectiune ? ) pe SPV se poate depune o cerere de reactivare societate si documentele anexe ?

paturcai
Mesaje: 8076
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: Cererere reactivare firma pe SPV

#2 Mesaj de paturcai »

Aveti aici o legatura:
extension://elhekieabhbkpmcefcoobjddigjcaadp/https://static.anaf.ro/static/10/Anaf/I ... 062015.pdf

Nu stiu ce intelegeti prin reactivare in SPV
De ce ar fi fost inactivata in SPV o firma?
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

simad950
Mesaje: 76
Membru din: Joi Dec 10, 2009 12:00 am

Re: Cererere reactivare firma pe SPV

#3 Mesaj de simad950 »

O societate declarata inactiva din oficiu pentru expirare durata sediu social, a rezolvat problema sediului la ONRC . La ANAF trebuie depusa o cerere de reactivare dar la ghiseu nu primesc asa ceva, recomandarea fiind sa se depuna cererea pe SPV . Nu au specificat unde, in ce sectiune din SPV se pot trimite astfel de cereri . Mi-am incercat norocul in formularul de contact, sectiunea: Asistenta si indrumare contribuabil . Nu am primit nici unraspuns pana acum .

paturcai
Mesaje: 8076
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: Cererere reactivare firma pe SPV

#4 Mesaj de paturcai »

Aha,
Este altceva
Intrati in SPV
In stanga aveti un buton (o icoana CALL CENTER iar deasupra un plic. Apasati acolo:
Alegeti "Asistenta si Indrumare de specialitate in domeniul fiscal"
Scrieti despre ce este vorba (ce ati scris succint in cererea de reactivare)
Sunteti invitata sa incarcati documentul (cererea de reactivare o scanati in prealabil)
Incarcati-l si asteptati
Raspunsul il veti primi tot in SPV
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

lazarf455
Mesaje: 1
Membru din: Lun Feb 04, 2013 10:43 pm

Re: Cererere reactivare firma pe SPV

#5 Mesaj de lazarf455 »

Buna seara!

Cum ati reusit pana la urma sa depuneti cererea de reactivare? Si pe mine m au pus sa o depun in SPV, insa nu stiu unde mai exact.Si inca ceva, in cerere scrie sa se anexeze certificatul constatator.Conteaza de cand anume este acesta? Multumesc mult!

Scrie răspuns