declaratii online itm

Mesaj
Autor
nepotelum385
Mesaje: 85
Membru din: Mie Dec 19, 2007 12:00 am
Localitate: BACAU

declaratii online itm

#1 Mesaj de nepotelum385 »

Pentru colegii cu mai multa experienta , daca stie cineva ce se intampla daca nu am depus declaratiile la itm si pe suport de hartie , ci numai online, sper sa nu fie f grav. Va multumesc! :oops:

Avatar utilizator
todireanuc
Mesaje: 130
Membru din: Joi Iul 17, 2008 12:00 am
Localitate: Iasi

#2 Mesaj de todireanuc »

la itm iasi de exemplu eu am intrebat daca mai trebuie depuse si pe suport de hartie aceste declaratii si mi s a spus ca NU...insa eu le trimit prin posta impreuna cu statele de plata....parerea mea este ca mai bine sa intrebi la itm


si eu depun online delaratiile itm...
Ultima oară modificat Dum Feb 28, 2010 12:59 pm de către todireanuc, modificat 1 dată în total.

nepotelum385
Mesaje: 85
Membru din: Mie Dec 19, 2007 12:00 am
Localitate: BACAU

#3 Mesaj de nepotelum385 »

Multumesc mult de tot , asa o sa procedez , eu statele de plata le depun direct la sediul lor si nu au intrebat niciodata si de declaratii , pt ca am de la ei acceptul sa le depun onlin.

Avatar utilizator
stire
Mesaje: 405
Membru din: Vin Iun 16, 2006 12:00 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

#4 Mesaj de stire »

Daca sunteti din Bucuresti sa sti ca ITM-ul vrea ca in fiecare luna sau cel putin la 2 luni sa mergeti sa depuneti declaratiile la ei sa va puna si stampila chiar daca le trimiteti online , noi am avut controale de la ei si a fost nevoie sa mergem cu declaratiile sa le stampilam :(

boloajar
Mesaje: 21
Membru din: Mar Feb 09, 2010 12:00 am

ref la decl online

#5 Mesaj de boloajar »

In Pitesti, fiecare firma care nu a transmis si pe suport de hartie declaratiile depuse online. a primit un email cu atentionare.Am intrebat si au zis ca la un control daca esti regasit pe acea lista poti da ... macar cu subsemnatul... daca nu chiar amenada.Eu personal am depus declaratiile "restante" dar la una dintre firme nu am reusit sa salvez declaratia(aveam o rectific de prin 2006 pe care o depusesem in nov 2009-la solicitarea lor si nu am mai listat-o atunci-acum nu mai am acces si.... deci nu o pot transmite si pe format hartie) si am reprimit lista pe email cu acea decl nedepusa.... Deci...
O zi buna tuturor!

apostole808
Mesaje: 10
Membru din: Mar Mar 04, 2008 12:00 am

DECLARATII ITM online

#6 Mesaj de apostole808 »

Nu reusesc sa trimit declaratia online la ITM ; mai exact, imi da eroare la dechidere 'Autentificare declaratii' de pe site-ul www.itmonline.ispectiamuncii.ro .
Am parola de la itm , am adresa in gmail , ce imi lipseste ? ... va rog, imi poate spune cineva ?...
Pentru Constanta, e o adresa speciala ?
In plus, nu mi-a primit declaratiile la ITM , pe considerentul ca nu e salvat cum trebuie pe disketa ( stiu chestiacu bifa, am dat cate doua diskete pentru fiecare varianta ) ... au fost si altii la rand care aveau SAGA si aceeasi problema .
Deci ?
Multumesc mult !

paturcai
Mesaje: 8077
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

#7 Mesaj de paturcai »

Ati primit un email in care vi se cerea sa apasati pe un link pentru activarea contului.
Daca deja ati facut si contul este activat mai asteptati o zi, doua.
Daca aveti propbleme suntai la ei spuneti-le ca nu puteti accesa contul.
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

apostole808
Mesaje: 10
Membru din: Mar Mar 04, 2008 12:00 am

DECLARATII ITM online

#8 Mesaj de apostole808 »

paturcai scrie:Ati primit un email in care vi se cerea sa apasati pe un link pentru activarea contului.
Daca deja ati facut si contul este activat mai asteptati o zi, doua.
Daca aveti propbleme suntai la ei spuneti-le ca nu puteti accesa contul.
Da, am facut si asta . Si imi da mesajul ca este activat contul .Dar nimeni , nicaieri... nu spune ca de fapt, minunea se activeaza peste o zi , doua ...
Tipic ... romaneste ... ce ma mai mir ...
Cum mai sint doua zile pana pe 25 ... ramane planul B ... statul la coada si munca de convingere sa 'inghita' totusi si declaratii de Saga /.
Multumesc foarte mult , numai bine !

paturcai
Mesaje: 8077
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

#9 Mesaj de paturcai »

Am o prietena care a patit la fel.
Rezolvarea a fost incredibil de simpla: parolele date de ITM sunt scrise cu litere mici si atat de "stranse" incat litera Z se condunda lesne cu litera X.
Atentie deci la parola!
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

Avatar utilizator
stire
Mesaje: 405
Membru din: Vin Iun 16, 2006 12:00 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

#10 Mesaj de stire »

mai ales sa aveti grija la caps lock, de multe ori din greseala sau ramane asa dupa ce bag user-ul si parola de la CASMB
Never say never !

paturcai
Mesaje: 8077
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

#11 Mesaj de paturcai »

Ce prostie, sa dai parole scrise cu minuscule ca sa te chiorasti de sa faci cataracta!
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

romani473
Mesaje: 582
Membru din: Mie Apr 01, 2009 12:00 am
Localitate: cluj napoca
Contact:

#12 Mesaj de romani473 »

parole cu grad greu de spart..
IoanaR

paturcai
Mesaje: 8077
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

#13 Mesaj de paturcai »

Adevarul ca numai la spartul site-ului ITM nu ma mai gandeam.
La un site pentru adulti poate ca m-as incumeta....dar la ITM?!
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

romani473
Mesaje: 582
Membru din: Mie Apr 01, 2009 12:00 am
Localitate: cluj napoca
Contact:

#14 Mesaj de romani473 »

:lol:
IoanaR

Scrie răspuns