salariati punct de lucru

Mesaj
Autor
militarul267
Mesaje: 82
Membru din: Vin Feb 17, 2006 12:00 am

salariati punct de lucru

#1 Mesaj de militarul267 »

Firma pentru care lucrez are deschis un punct de lucru in alt judet adica are sediul la Pitesti Arges si punct de lucru cu 2 salariati in Gaesti Db unde platesc contrib pt salarii ce declaratii depun la Pitesti si ce declaratii depun la Gaesti Multumesc mult

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8224
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

#2 Mesaj de herganiec »

la punctele de lucru depuneţi doar declaraţia de sănătate pentru angajaţi, celelalte raportări se depun la sediul central.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

militarul267
Mesaje: 82
Membru din: Vin Feb 17, 2006 12:00 am

#3 Mesaj de militarul267 »

si platile cum le fac ? la Ag nu depun declaratie sanatate

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8224
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

#4 Mesaj de herganiec »

militarul267 scrie:si platile cum le fac ? la Ag nu depun declaratie sanatate
Le virezi acolo la sediul central si duci declaratia de sanatate.
Si eu sunt punct de lucru, dar sediul e in Bucuresti si lunar imi trimit fisierul A3.dbf pt sanatate si le fac local si le duc aici eu iar Bucurestiul face viramentele si pentru noi .. dar anexele le duc la judet aici pt angajatii de aici; si copia dupa virament.
De asemenea se vireaza centralizat si impozitul pe salarii doar pt slaariatii din punctul de lucru.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

militarul267
Mesaje: 82
Membru din: Vin Feb 17, 2006 12:00 am

#5 Mesaj de militarul267 »

in conditiile in care nr de salariati>5 am inteles ca se plateste la pct de lucru dar daca sunt 2 cum am eu la magazin ? trebuie sa fac 010 pt impozit la punctul de lucru sanatatea ret de la salariati tb platita tot la pct delucru restul la sediu .,dar nu stiu cum este cu nr de sal mai vb n buna

Scrie răspuns