Fise Fiscale 2005

Mesaj
Autor
vasiler01
Mesaje: 30
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

#16 Mesaj de vasiler01 »

Stiti daca exista un program ptr. aflarea nr. de evidenta a platii, in ceea ce priveste obligatiile bugetare, bineinteles. Eu fac OP folosind prog de internet al bancii, si modelul de OP nu este identic cu cel dat de M. Fin. Adica, fac OP de 2 ori-o data in prog oficial ca sa am nr. de evid, si apoi in prog de banca, unde am nevoie sa scriu acel nr. Cei de la banca mi-au spus sa ma interesez la Trezorerie, ca ei ar detine un astfel de program, dar nu am aflat nimic. Probabil ca v-ati lovit si voi de problema asta.

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

#17 Mesaj de septimiuv »

http://www.mfinante.ro/contribuabili/si ... selected=2

era linku asta scris mai sus.. acolo gasesti ce te intereseaza

vasiler01
Mesaje: 30
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

#18 Mesaj de vasiler01 »

multumesc ptr. promptitudine, dar m-ai trimis.... nicaieri. linku te trimite la prog ptr ff, si, oricum, eu am cautat peste tot pe siteul M. Fin. si nu am gasit nimic. problema mea este este legata de aflarea nr. de evidenta a platii, nu de ff.
mersi oricum

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

#19 Mesaj de septimiuv »

cautala programe utile ca e program pt generarea ordinelor de palta si impliit a numarului de evidenta

vasiler01
Mesaje: 30
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

#20 Mesaj de vasiler01 »

asta era ideea, sa nu fac OP de 2 ori, o data in prog care imi genereaza nr. de evidenta, si apoi in prog. de la banca. banca mi-a zis ca s-ar putea sa existe un prog la trezorerie care sa genereze direct nr. de evidenta, dar nu prea cred ca se poate

Doriana
Mesaje: 527
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Timisoara
Contact:

#21 Mesaj de Doriana »

pai nu prea vad cum sa faci altfel, si eu folosesc acest sistem, lisez 1 rd op din saga, iar in progr net banking bag acel nr de evid la explicatii, acolo unde pe un op normal scrii nr fact.... nici un progr multicash sau net banking nu genereaza automat nr evid platii...era prea frumos!!! , sunt facute pt plati curente nu pt plati trezo..., oricum in acest caz iti mai listeaza si banca un rd de op, ce intra pe net listeaza si ei.... 8)
Concluzia este momentul in care te-ai plictisit sa mai gandesti...

vasiler01
Mesaje: 30
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

#22 Mesaj de vasiler01 »

mersi de raspuns, asa fac si eu, dar poate era vreo varianta mai usoara... am incercat

Doriana
Mesaje: 527
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Timisoara
Contact:

#23 Mesaj de Doriana »

referitor la fise fiscale.... borderou nu este de litat ?? sau nu vad eu butonu` ??? :roll:
Concluzia este momentul in care te-ai plictisit sa mai gandesti...

Scrie răspuns