transmitere fluturas pe mail

Mesaj
Autor
popescum412
Mesaje: 1
Membru din: Mie Oct 08, 2014 12:02 pm

transmitere fluturas pe mail

#1 Mesaj de popescum412 »

Buna ziua!
Nu reusesc sa trimit fluturasii pe mail la toti salariatii printr-o procedura automata.
Am realizat urmatorii pasi:
- din meniul "Fisiere", In tabela Salariati am completat campul "Email" la fiecare salariat.
- din meniul "Operatii" in tabela Stat salariati permanenti, butonul Tiparire - Tiparire salarii - buton radio Fluturasi - Lichidare - simbol plic - se deschide o fereastra de dilog care cere fisiere cu extensia ".ocx" din ffolderul SAGA C 3.0
Va rog sa ma directionati catre o cale de rezolvare!
Va multumesc anticipat!

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25991
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: transmitere fluturas pe mail

#2 Mesaj de tomac »

Instalați versiunea completă a programului, nu actualizarea, ca și cum ați actualiza.
Lipsește un fișier ce conține automatizarea trimiterii mailului și o instalare a versiunii complete, de regulă, rezolvă situația.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8248
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: transmitere fluturas pe mail

#3 Mesaj de herganiec »

Nu reusesc sa trimit automat fluturasul/fluturasii de salarii la angajatii care au mail si l-am completat la Fisiere->salariati
am facut asa: meniul "Operatii" in tabela Stat salariati permanenti, butonul Tiparire - Tiparire salarii -> buton radio Fluturasi - Lichidare - simbol plic - se deschide programul de mail dar la destinatar se pune mailul firmei si nu al salariatului iar fisierul atasat PDF contine toti fluturasii la angajatii din firma si nu DOAR al angajatului respectiv al cui este mailul.. Cum trebuie procedat?
e vorba SAGA PS 282.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24157
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: transmitere fluturas pe mail

#4 Mesaj de balazse »

Eu am vers.282 actualizarea din 23.01.2018 si apare ok.
Daca apesi pe plicul de langa "lichidare" ii ok.
Atentie sa nu apesi pe plicul de langa optiunea "pdf", deorece acolo se trimite pe adresa unitatii.

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8248
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: transmitere fluturas pe mail

#5 Mesaj de herganiec »

bingo.. :) ms
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

Scrie răspuns