preluare revisal

Mesaj
Autor
bardoczie27
Mesaje: 63
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

preluare revisal

#1 Mesaj de bardoczie27 »

Buna dimineata,
Ieri seara am trimit in Revisal o incetare a contractului de munca, si-a preluat-o corect pe portalul Reges, dar pe pagina Raport Preluari nu se vede nimic ca a preluat incetarea, nu a aparut nimic nici pana azi dimineata. Ati avut cineva caz asemantor :oops: sau stiti ceva ca nu functioneaza Regesul :(

prunam
Mesaje: 633
Membru din: Vin Feb 17, 2012 1:13 pm

Re: preluare revisal

#2 Mesaj de prunam »

Buna dimineata ! Si eu am transmis ieri (intre 16:30 si 19:30) Revisal-ul pentru 4 firme .. la fel - preluare corecta, nimic in Raport Preluari ... inca astept !

nasteaf
Mesaje: 619
Membru din: Mar Oct 30, 2012 12:01 pm

Re: preluare revisal

#3 Mesaj de nasteaf »

Si eu am aceasta situatie.La tot ce am transmis ieri, 31.08.2017 inca de la ora 11,00, nu apare nimic preluat pana in prezent.

buriank
Mesaje: 153
Membru din: Mar Iul 13, 2010 12:00 am

Re: preluare revisal

#4 Mesaj de buriank »

Am intrebat si eu pe Teamnet, iata raspunsul:

"Va multumim pentru emailul transmis.
Pentru solutionarea cererii dumneavoastra va recomandam sa va adresati Inspectoratului Teritorial de Munca de care apartineti.
Datele de contact ale inspectoratelor sunt publicate pe site-urile acestora, pe pagina Inspectiei Muncii in sectiunea Contact sau pot fi regasite accesand adresa https://www.inspectiamuncii.ro/contact .

Cu stima,
Echipa de suport TEAMNET"


Itm-ul nu are nicio treaba. Degeaba sunam acolo.

borosm949
Mesaje: 72
Membru din: Mar Feb 12, 2008 12:00 am

Re: preluare revisal

#5 Mesaj de borosm949 »

La fel si la noi... Se poate ca se face ceva modificari, update, etc...

mosteanur914
Mesaje: 1
Membru din: Joi Mar 24, 2016 11:23 am

Re: preluare revisal

#6 Mesaj de mosteanur914 »

Si eu am transmis pe 31.08.2017 dupa ora 16.00 trei fisiere .rvs pt 3 firme care nu apar preluate nici pana acum. Am sunat la ITM si mi-au spus ca selucreaza la program. Am trimis si email, acum sa vedem...

roncovf
Mesaje: 1193
Membru din: Joi Ian 26, 2012 1:44 pm

Re: preluare revisal

#7 Mesaj de roncovf »

Aveți idee, merge Revisalul, vin confirmările?

dragane589
Mesaje: 115
Membru din: Vin Aug 10, 2007 12:00 am

Re: preluare revisal

#8 Mesaj de dragane589 »

merge ! Am trimis eu aseara , si azi am scos raportul ! mai greu, dar merge..

roncovf
Mesaje: 1193
Membru din: Joi Ian 26, 2012 1:44 pm

Re: preluare revisal

#9 Mesaj de roncovf »

Eu am trimis Revisal, azi, la ora 13. Inca n-am primit confirmarea, la ora 18:30.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: preluare revisal

#10 Mesaj de balazse »

Aveti rabdare, se prelucreaza in ordine, iar daca ai norocul ca inainte de tine sa fi trimis mai multi niste registre cu multe date atunci astepti.
Eu am patit ca dupa cateva secunde a aparut nr de incarcare, sincer nu mi-a venit sa cred, iar peste cateva zile nici dupa cateva minute.
Parca cei de la TeamNet nu mai ofera suport incepand cu 01.05.2017.

Update
www.inspectiamuncii.ro scrie:Vă informăm că există latenţe de câteva ore la procesarea transmiterilor de registru efectuate pe Portalul Inspecţiei Muncii, ceea ce determină întârzieri de afişare - în pagina “Raport preluari” - a codului de încărcare corespunzător depunerii de ordinul de mărime specificat. Menţionăm că data și ora codului returnat după procesarea fişierului de actualizare a registrului vor fi aceleași cu data şi ora transmiterii on-line a fișierului .rvs.

Această situaţie va fi remediată în cursul zilei de astazi, 01.09.2017.

După depunerea unui registru, până la afișarea codului, vă recomandăm să nu realizați încărcări multiple ale aceluiași fișier.

roncovf
Mesaje: 1193
Membru din: Joi Ian 26, 2012 1:44 pm

Re: preluare revisal

#11 Mesaj de roncovf »

Păi nu oferă suport, dar eu am trimis incetarea CIM la ora 13, vineri, Încă nu am confirmarea la ora 19. Acum, ori fac ore supălimentare sau muncă la negru, ori îl pontez și luni la lucru? Din partea statului nu există decât pretenții exagerate, dar bugetarii stau și freacă menta.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: preluare revisal

#12 Mesaj de balazse »

Ai grija sa iti treci corect condica, adica ai lucrat pana la ora 19:00 in loc de 16:00/17:00. :mrgreen:
In mod normal ar trebui sa iti dea nr de incarcare, chiar daca este cu eroare, si ulterior sa fie validat sau nevalidat si sa ai timp sa retrimiti, dar se pare ca ii greu sa creezi o aplicatie care sa functioneze normal si sa nu te tina ore intregi in suspans.

roncovf
Mesaje: 1193
Membru din: Joi Ian 26, 2012 1:44 pm

Re: preluare revisal

#13 Mesaj de roncovf »

A venit!!! Acu' sa vezi ce de ore suplimentare cer sa mi se plateasca!
Cui? Mie, eu sunt si angajatorul.

Scrie răspuns