Numar mediu angajati

Mesaj
Autor
mihailas775
Mesaje: 1
Membru din: Lun Mar 05, 2018 10:43 am

Numar mediu angajati

#1 Mesaj de mihailas775 »

Buna dimineata,

gasesc undeva in Saga nr.mediu de angajati/lunar? In recapitulatie nu imi apare....multumesc!

lazara535
Mesaje: 1
Membru din: Joi Mar 21, 2013 4:58 pm

Re: Numar mediu angajati

#2 Mesaj de lazara535 »

eu nu am gasit, era odata in recapitulatie, dar il calculez eu dupa ce validez statul de salarii aplic o formula de STATISTICA;
numar ore lucrate plus numar ore CO plus numar ore CM suportat din FS SI APOI IMPART LA NUMAR ORE NORMA DIN LUNA.
Sper sa fie OK :?

petrec584
Mesaje: 3
Membru din: Lun Apr 15, 2013 5:05 pm

Re: Numar mediu angajati

#3 Mesaj de petrec584 »

Da, este ok. Si eu la fel fac.

robut
Mesaje: 1080
Membru din: Lun Iun 18, 2007 12:00 am

Re: Numar mediu angajati

#4 Mesaj de robut »

Buna seara,
Am o societate care a fost inclusa in esantionul cercetarii statistice "costul fortei de munca 2017", si vor sa le completez formularul statistic S3.
As dori sa stiu daca e obligatoriu si ce risc daca nu il completez.
M-am cam saturat de atatea raportari statistice......nu s-ar putea ca institutul de statistica sa-si deplaseze personalul la firme, si sa-si ia ce informatii doresc?

dinud251
Mesaje: 196
Membru din: Lun Dec 03, 2012 1:19 pm

Re: Numar mediu angajati

#5 Mesaj de dinud251 »

Ideal ar fi sa ia datele automat de la ANAF.
Eu raportez pentru multe firme la statistica. Sunt ca o ciuma. Nu conteaza ca e firma mare sau mica, domeniul de activitate..
Uneori mai rotunjesc cifrele, mai ales cand e ultima zi de raportare si eu nu am apucat sa inchid statul si declaratia pentru firma respectiva, cum e azi, de exemplu :D.
Le-am scris acum cativa ani si mi-au raspuns ca nu exista procedura de iesire de la raportare :D:D:D

Scrie răspuns