ANULARE PLATA

Mesaj
Autor
nedeaa
Mesaje: 36
Membru din: Lun Noi 14, 2016 4:22 pm

ANULARE PLATA

#1 Mesaj de nedeaa »

Buna ziua.
Am facut o plata prin banca pentru un furnizor, mi-am dat seama ca am inregistrat-o gresit si am sters plata din jurnal de banca.cand am incercat sa o refac nu imi mai aparea la factura ca o am de platit.M-am dus in intrari pe factura respectiva, am verificat daca este plata(nu apare nimic).Am devalidat-o, am validat-o si la fel nu imi apare ca o am de plata.Am mers in situatie furnizori , am dat "x-ul" de jos cu "Anulare asocier...." am dat verificare si la fel imi apare ca este platita.Am incercat la o alta facuta pentru care plata era prin casa si am folosit "Anulare asocier...." si a mers, dar factura care am platit-o prin banca si vreau sa o corectez ,nu vrea :(.
Chiar am instalat din nou varianta , fiind inceput de luna am zis ca mai da erori in sistem, nici asa nu a mers.
Am incercat sa sterg factura de la intrari si imi zice intai sa sterg plata si dupa pot sa sterg factura si cand mersi in dreapta sus la detalii nu apare nici o plata.
Nu stiu ce sa mai fac.
Poate aveti o alta solutie.

Multumesc

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: ANULARE PLATA

#2 Mesaj de septimiuv »

Modifică nechitatul la zi pentru factura respectivă din situație furnizori. Pune suma care este la neachitat final.

nedeaa
Mesaje: 36
Membru din: Lun Noi 14, 2016 4:22 pm

Re: ANULARE PLATA

#3 Mesaj de nedeaa »

Multumesc, nu am mers nici asa.Am avut noroc ca tocmai facusem back-up cu 2 zile inainte si doar am dat restaurare baza de date de pe stik si am refacut banca :)

Scrie răspuns