Eroare 112

Mesaj
Autor
archipi888
Mesaje: 6
Membru din: Mar Apr 13, 2010 12:00 am

Eroare 112

#1 Mesaj de archipi888 »

Buna seara. Am validat si semnat declaratia, am depus, dar in recipisa am urmatoarele erori " eroare atribut A cod bugetar (20470101xx) incorect asociat cu cod obligatie (602), apoi si la celelalte (5502xxxxxx) incorect asociat cu cod obligatie (412). Va rog daca ma poate ajuta cineva.. Astazi este ultima zi, nu am mai avut niciodata probleme. Multumesc

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24157
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Eroare 112

#2 Mesaj de balazse »

In prima faza utilizeaza butonul de "cautare" (dreapta-sus), deoarece doar la o prima cautare am gasit peste 10 de postari pe tema asta.
Poate te ajuta cele postate de TomaC (te rog sa il citesti si sa procedezi exact cum scrie acolo, adica sa respecti fiecare pas).
tomac scrie:...refaceți actualizarea chiar dacă aveți ultima versiune instalată și, după actualizare, intrați la Operații - State salarii și apăsați butonul "Declarația 112", iar în ecranul care vă apare apăsați butonul "Actualizare date". Abia apoi generați fișierul PDF.

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25991
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Eroare 112

#3 Mesaj de tomac »

Legat de "azi e ultima zi". Chiar dacă e ultima zi, dacă aveți recipisă cu erori, veți putea depune o declarație corectă până la finele lunii de raportare și se va înregistra declarația cu aceiași zi în care ați depus declarația la care ați avut erori.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Scrie răspuns