CAM Declaratia 112

Mesaj
Autor
popovc458
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 17, 2017 3:15 pm

CAM Declaratia 112

#1 Mesaj de popovc458 »

Buna seara.
Cineva a scris pe forum aceasta intrebare:
La o asociatie de proprietari presedintele si cenzorul (pensionari) cu contract de mandat pana acum SAGA calcula CAM si pentru salariile lor dar in 112 trebuia sa intru sa trec manual baza de calcul pentru fiecare si declaratia se valida, acum cand incerc sa trec baza primesc mesajul " acest camp nu se poate modifica". Unde gresesc sau ce trebuie sa fac pentru a valida declaratia.
Cum a rezolvat problema? cu aceeasi situatie ma confrunt si eu, in plus am primit notificare de la ANAF ca nu am declarat si platit CAM
Astept raspuns

pomparaus
Mesaje: 4129
Membru din: Vin Iun 06, 2014 10:47 am

Re: CAM Declaratia 112

#2 Mesaj de pomparaus »

La fel am patit si eu pentru luna octombrie la asociatia de proprietari : actualul formular nu iti mai da voie sa treci manual CAM-ul la presedinte si cenzor. Eu am debifat la presedinte si cenzor CAM-ul, am actualizat statul, am refacut D112 si am trimis-o fara CAM la cenzor si presedinte : Logic ar fi ca cei doi sa nu plateasca acest CAM, pt.ca ei au contract de mandat si nu beneficiaza de somaj (care e inclus in CAM) - acesta ar fi si raspunsul pe care sa il dai ANAF-ului la notificare.

ciotlausm
Mesaje: 2
Membru din: Mar Ian 31, 2012 1:10 pm

Re: CAM Declaratia 112

#3 Mesaj de ciotlausm »

Eu am generat XML, l-am validat si semnat cu DUKIntegrator si asa am putut depune declaratia cu CAM

Scrie răspuns