PONTAJ

Mesaj
Autor
pirvun259
Mesaje: 2
Membru din: Mie Oct 08, 2014 11:27 am

Re: PONTAJ

#16 Mesaj de pirvun259 »

Control de la Itm azi.Salariatii lucreaza de la ora 8 la 17 cu pauza de masa de la ora 12-la 13.Pontajul facut in Saga.Cei de la itm au solicitat pontajul in care sa apara pauza de masa.Deci ar fi necesar sa se implementeze in program si rubrica cu pauza de masa.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: PONTAJ

#17 Mesaj de balazse »

Doar din curiozitate.
De ce ar trebui sa apara pauza de masa in pontaj? Pe ce baza?

paturcai
Mesaje: 8077
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: PONTAJ

#18 Mesaj de paturcai »

La modul ca "vezi Doamne" apare in pontaj ca angajatii lucreaza 9 ore si nu 8 ore.
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: PONTAJ

#19 Mesaj de balazse »

Parca si vad pe angajatii de la Dacia (un exemplu unde sunt foarte multi angajati), ca atunci cand merg in pauza de masa se ponteaza separat pentru asa ceva, mai ales ca pot merge aleatoriu la sala mese.
Acum serios, ar trebui ca la fiecare angajat apara cand a mers in pauza de masa? Regulamentul intern deja nici nu ajunge pentru justificare (unde apare programul de lucru)?

Pentru PirvuN259
Cel mai bine trimite e-mail echipei Saga, desi nu prea cred ca se va putea rezolva din program.
De altfel, s-ar putea trece un text in care se mentioneaza ca pauza de masa este in mod normal intre orele x si y, dar nu la fiecare angajat.

pirvun259
Mesaje: 2
Membru din: Mie Oct 08, 2014 11:27 am

Re: PONTAJ

#20 Mesaj de pirvun259 »

Am adaugat orele de pauza de masa in rubrica punct de lucru, la fiecare si apare in pontaj pauza de masa.(tiparire pe punct de lucru).Cu acest artificiu, am rezolvat...si "itm ul" multumit.

Scrie răspuns